Аналіз нарису «Луга» (повість «Мещерская сторона»)

У всьому світі величезна кількість красивих місць. Однак у нарисі Паустовського «Луга» мова йде про мальовничою природою, яка на кілометри розкинулася по всій Мещеринской області. Цей край мало чим відрізняються від інших, однак і повітря, і вода, і сосни і ялини роблять край абсолютно унікальним і загадковим. Здається, що лугу тягнуться до самого обрію, а там вони зустрічаються з Окою.

Незважаючи на назви нарису, автор описує в ньому не тільки зелену траву, яка затьмарює розум своїм розміром, реп’яхи з людський зріст і крижану росу вранці. Він зачіпає тему риболовлі – дозвілля, який поступово йде в небуття, адже для багатьох міських жителів, він стає недоступним.

Автор розповідає, як у своїй подорожі по цілих тижнях проживає біля річки, ловить рибу, спостерігає за навколишнім середовищем. Стає зрозумілим, що він не уявляє іншого відпочинку для себе. Тільки усамітнившись з природою і перебуваючи з нею в гармонії, він може привести в порядок свої думки, усвідомити зроблене і «намітити нові плани.

Для багатьох людей рибалка в свій час стала дуже популярним видом «спорту». Автор підходить до цієї справи, як справжній філософ. Він приділяє цьому процесу особливу увагу і готується до нього ретельно. Всім новомодним вудилищ і спінінгів, він віддає перевагу звичайні донки, волосіні і закидушки. До самої рибної ловлі Паустовський відноситься майже як до сакрального ритуалу. Він вважає, що, тільки дотримуючись всі «формальності» можна досягти не тільки гарного улову, але і естетичного задоволення.

До вибору «напарника», автор теж радить ставитися обережно. Будь-які негативні думки і дії, можуть геть зіпсувати настрій обох, так, що навіть хороший улов не порадує ні одного, ні іншого.

У нарисі «Луга» тонко відчувається, що автор повністю «розчинився» на рідній Мещеринской землі. Його переповнює почуття любові і відданості до цього краю. Він ніби кличе читача з собою в похід, де і проводить надалі екскурсію по навколишніх місцях.

Автор реалістично описує як всі достоїнства «життя в наметі», так і не забуває розповісти про недоліки. А таких не мало. У дикої живої природи давно все налагоджено і в принципі довге перебування людини в ній може стати згубним як для навколишнього середовища, так і для людей. Але, незважаючи на це, такий край варто відвідати. Автор, навіть говорячи про складнощі, які зустрічалися на його шляху, ще більше зацікавлює вдячного «глядача».

Після прочитаного нарису, хочеться взяти надувний човен, великий рюкзак і відправитися неодмінно в ці, на перший погляд звичайні, і в той же час абсолютно незвичайні місця. Тільки зіткнувшись з ними, людина знаходить щось більше, ніж просто світлі думки і відпочилий розум.

Твір наскрізь просякнуте життєлюбством, що починає діяти на читача, як «підзарядка», яку так часом не вистачає в сучасному ритмі. Адже зазирнув углиб озера або річки, навіть через сторінку нарису, можна знову відчути справжній «смак» життя, прилив сил, пробудивши при цьому «спрагу» до нових відкриттів.