Образ Митраши у казці-були Пришвіна «Комора сонця»

Головний герой казки-були «Комора сонця» Митраша, був хлопчиком років десяти. Він жив з сестрою в одній з сільських хатинок. Автор, описуючи обох дітей, виділяє одне загальне схожість – численні веснянки на обличчі.

Митраша і його сестриця Настя росли сиротами, так як мама померла через серйозного захворювання, а батько загинув на фронті у Великій Вітчизняній війні. Однак з-за великого господарства хлопці жили безбідно, але в постійних клопотах, так як тварини вимагали відповідного догляду.

Митраша, ріс серйозним хлопчиком. Він завжди все робив так, як вчив його цього батько, коли був ще живий. Саме слово дане батьком було для нього авторитетною. З-за цього хлопчик навіть сперечався з Настею.

І все ж, незважаючи на невеликі розбіжності, хлопці жили дружно. Митраша так само, як і його сестра багато працював. Батько при житті показав синові, як робити дерев’яний посуд, і хлопчик потроху освоював ремесло. Діти, разом ходили в ліс за ягодами, працювали на колгоспних полях, і ніколи не нарікали на долю.

Митраша від природи був дуже впертим тому, що його важко було переконати. Одного разу, ця обставина зіграла з ним злий жарт. Суперечка з сестрою змусив його піти по стежці, яка, трохи не привела хлопця до загибелі. Однак, безстрашність і кмітливість допомогли героєві вибратися з топкого болота. Саме тоді хлопчик і усвідомив, що не варто сильно ризикувати в житті, і варто іноді прислухатися до оточуючих.

Митраша добре знав ліс. Батько був мисливцем і часто розповідав йому про природу, місцевій фауні, прикметах, їстівних і неїстівних ягодах, травах. Все це хлопчик переказував сестри, яка була далека від цього, і з подивом слухала брата.

Звичайно, трохи похмурий і ділової Митраша сумував про смерть батьків, але він, щоб не засмучувати сестру, навіть виду не подавав. Незважаючи на вік, він був справжнім чоловіком, готовий у будь-який момент постояти за себе і за свою сім’ю.

Батько, будучи мисливцем, навчив і сина обходитися з рушницею: чистити його, заряджати патронами і стріляти. Це слало вирішальним фактором при зустрічі зі старим досвідченим вовком, якого в народі прозвали «Сірий поміщик». Коли вони несподівано зіткнулися, хлопчик не злякався, а дістав батьківську рушницю і відважно застрелив тварину. Це був справжній подвиг, адже «Сірий поміщик» приносив багато неприємностей: полював на собак, крав баранов, псував корів. Багато мисливців неодноразово марно намагалися його загнати «під червоні прапори». І ось десятирічний хлопчина – вбиває найлютішого ворога! Це стає справжньою сенсацією.

Однак Митраша не загордився. Він розумів, що тільки щасливий випадок допоміг йому в «нерівному бою». І якщо б він не вистрілив першим, то все могло бути зовсім по-іншому – вовк просто б задер його, як чергову вівцю.

Автор показує хлопчика таким мужнім, чесним і безпринципним. Він знає, що на таких «мужичках» та буде триматися вся Росія. Саме такі на перший погляд непримітні і серйозні хлопці в майбутньому поновлять країну, піднімуть цілину, полетять у космос і будуть до кінця днів жити в пам’яті всієї нації.