Образ Рукодільниці в казці Одоєвського «Мороз Іванович»

У казці Одоєвського «Мороз Іванович» показаний позитивний образ Рукодільниці. Рукодільниця, це звичайна сільська дівчинка віком від десяти до дванадцяти років. Але, незважаючи на свій юний вік, вона дуже самостійна і працьовита. Автор показує, що саме ця дівчинка і займається господарством та іншими домашніми справами.

В житті вона веде себе так само, як і в побуті. Дівчинка дуже сумлінна та відповідальна. Вона готова вдосконалювати себе і виправляти за собою помилки. Звичайно, як і інші діти, в ній присутній страх перед чимось новим, проте вона готова до боротьби з ним. Автор це помічає в казці, коли у дівчини в колодязі «потопає» відро.

Рукодільниця не відразу вирушає за «пропажею», а спочатку скаржиться своїй няні. Але жінка розсердилася на те, що дівчинка так недбало поставилася до речі, і в покарання відправляє Рукодельницу повернути втрачене.

Дівчата нічого не залишалося, як підкоритися. Вона відчуває за собою провину, тому пірнає в колодязь, назустріч невідомості.

Навіть опинившись у незнайомому місці, Рукодільниця не розгубила людських якостей, і приходить на допомогу всім нужденним. Вона допомагає і печі, і яблоньке, а вони в нагороду пригощають рятівницю. На прикладі цього, автор показує юному читачеві, що будь-яке добро зроблене людиною, рано чи пізно, обов’язково буде винагороджено.

Зустрівши Мороза Івановича, дівчинка, щоб повернути своє відро погодилася «пожертвувати» собою і своїм часом. Вона залишилася «гостювати» в будинку старого і прислужувати йому. Рукодільниця всі доручення старця виконувала на совість. Вона і збивала перину, і зашивала дідове сукню, і готувала обід.

Раніше, говорилося про те, що Рукодельницу виховувала няня. Можливо, вона і привчала дівчинку до «домоводства» з ранніх років. Автор не робить на це акцент. Адже в той час, діти, які залишилися без батьків, раніше починали приступати до дорослих обов’язків.

Дивіться також:  Порівняльна характеристика Рукодільниці і Ленивицы

Прослуживши Морозу Івановичу обумовлених три дні, дівчинка повертається додому. Старий нагородив її за працю, повернувши їй відро. Крім цього він дав дівчинці грошей і дорогоцінний камінь. Вже дуже йому довелося по душі її ставлення до справі, доброта і порядність.

Коли рукодільниця повернулася додому, практично всі зраділи її повернення. Няня ставила її в приклад Ледарці, а та в свою чергу заздрила.

Для рукодільниці, візит до Морозу Івановичу, став справжнім випробуванням. Але завдяки своїй доброті до оточуючих, чесності і добросовісності, вона з ним успішно впоралася.

Дівчинка винесла для себе корисні висновки. Вона тепер ще обережніше стане ставитися до речей, шанувати старість і поважати власний працю. Адже дідусь показав, що будь-яка дія обов’язково повинно заохочуватися, а самопожертва повинне бути виправдане.

На прикладі образу Рукодільниці, автор вчить підростаюче покоління, з повагою ставитися до справи і обов’язково доводити його до кінця, яким би важкому на перший погляд, воно не здавалося. Адже тільки за виконану роботу, буде призначена нагорода.