Аналіз вірша Пастернака «Любити інших важкий хрест…»

У житті Бориса Леонідовича було три жінки, яких поет дійсно дуже сильно любив.

Його першою дружиною була художниця Євгенія Лур’є. Пастернак одружився в досить пізньому віці. Відносини подружжя були неймовірно пристрасними. Проте це не рятувало їх від сварок. Запальна і творча Євгена зовсім не бажала виконувати будь-яку домашню роботу. З цієї причини Пастернак навчився чудово готувати, прибирати і прати за кілька років подружнього життя.

Такі відносини гнобили поета. Він мріяв про спокійній і затишній життя біля простою і скромною жінки, яка не плюскотить творчими амбіціями на всі боки. Перебуваючи в таких роздумах, Пастернак знайомиться з дружиною свого друга – Зінаїдою Нейгауз і закохується в неї з першого погляду. Це була мила і тиха жінка, яка чудово готувала і володіла неймовірною красою. Автор читав їй свої вірші, проте, вона відкрито зізнавалася, що абсолютно нічого не розуміє. Тоді, Пастернак пообіцяв Зінаїді, що буде писати прості рими спеціально для неї.

Саме в цей час і народжується вірш «Любити інших важкий хрест», яку автор присвятив своїй дружині – художниці. Звичайно, такі теплі стосунки переросли в роман. Борис Леонідович залишив Євгену Лузье, а Зінаїда розлучилася зі своїм чоловіком. Закохана пара довгі роки прожила душа в душу. У своїй обраниці поет захоплюється простотою і незвичайністю.

Для того щоб бути чудовим, милим і ніжним людиною, не обов’язково мати за плечима багаж знань і орієнтуватися у всіх галузях науки. Зінаїда була наповнена гармонією від природи. Вона могла жертвувати собою заради інших, вона могла співпереживати і співчувати абсолютно безкорисливо.

У віршованих рядках Пастернак говорить про те, що його дружина не вміє брехати, лицемірити і прикидатися. Вона справжня, чиста, щира. Борис Леонідович мріє про те, як би навчитися у своєї коханої такого рівноваги, такому умінню позбавлятися від бур’янів думок і слів. І любити таку м’яку жінку зовсім легко, адже вона була ніби створена для сім’ї, для образу люблячої матері і дружини.

Однак така прихильність і захопленість Зінаїдою Нейгауз не поміщала Пастернаку знову закохатися і випробувати вогник у своєму серці. Нею стала колега журналу – Ольга Іванська. Звістка про те, що його нова коханка чекає дитину все-таки не дозволило Пастернаку залишити свою колишню, надійну сім’ю, яка робила його щасливим.