Як Ви розумієте вислів Е. За «Ніякий транспорт не буде попутним, якщо не знаєш, куди йти»?

Всі мудреці і філософи алегорично висловлювали свої ідеї. Це давало людині знайти для себе свій сенс і нове прочитання. Багато знаходили себе, зображення своєї особистості в крилатих виразах. Метафоричний сенс закладений у висловлюванні Едгара По: «Ніякий транспорт не буде попутним, якщо не знаєш, куди йти».

Під «транспортом» мається на увазі мету. Якщо ти не визначився з метою, то й не будеш знати способів її досягнення. Не визначився людина не може обрати для себе заняття, може ходити на танці і на хор, але, по підсумку, буде успішний ні в одному гуртку. Точна мета вимагає і точних засобів, повного занурення в процес.

Багато школярів, закінчивши школу, не знають, куди вступати вчитися далі. Вони часто вибирають інститут, який порадила мама або який знаходиться ближче до їхнього дому. Це не зовсім правильно. Схильність до певних наук: технічних чи гуманітарних, проявляється ще з дитинства, а в школі їх розвивають і проводять тести на профорієнтацію. Хлопці, що надійшли до ВУЗУ, не за своїм бажанням, часто не відвідують його, не виявляють прагнення у навчанні, не розкриваються їх здібності та можливості. Тому, ще в школі, потрібно замислитися над тим, що ближче по складу розуму й до чого тягне, а потім вже приймати рішення.

Образ головного героя роману Гончарова «Обломів» яскравий тому приклад. Так, він висловлював протест суспільству, але все ж хотів змінитися. Ілля не міг знайти для себе заняття, зацікавило його, замість цікавою і насиченою життя, яка могла у нього, він лежав на дивані. Якщо б він в душі прийняв для себе тверде рішення – змінити життя, то він би це зробив, але так як його все влаштовувало, він перебував в ізоляції від суспільства.

Незважаючи на те, що Штольц хоч на пару днів вивів його на світло, Обломов повернувся до звичного способу життя. Прийнявши рішення змінити повсякденність – він схопився за цей шанс і продовжував би йому слідувати, але немає коштів, тому що немає мети.

Таким чином, страшно заплутатися в самому собі, не знати як жити, не мати мети і навіть не хотіти її здобути. Така людина не буде погоджуватися на будь-які зміни в його життя. Зовні він цього не покаже, але душа буде противитися. Найголовніше, створювати ідеали для себе, приклади зразкового накази та рівнятися на них. Тоді, вже з’явиться світогляд, що створює настрій усього життєвого шляху, який важкий, а стане ще більш важким, якщо він не має напряму хоча б одну сферу суспільства.