Моє становище в суспільстві

Зараз я просто учениця. Яке становище я займаю в шкільному житті? Я не відмінниця, але навчаюсь досить добре. Роль лідера не для мене, тому що я інтроверт. Але я добре малюю, член редколегії, беру участь у конкурсах малюнків.

Однокласники звертаються до мене з проханням намалювати що-небудь, замовляють навіть портрети. В якості оплати приносять мені шоколадки. В художній школі я одна з кращих. Думаю, моя ніша в соціумі надалі буде пов’язана з образотворчим мистецтвом. Можливо, це буде графіка, веб-дизайн або дизайн архітектурного середовища. Я точно ще не вирішила.

Але це тільки в планах. Поки що я школярка, будинки — дочка. Мій обов’язок як дочки допомагати мамі по дому. Таке моє становище в сім’ї.

Я розумію, що треба бути цілеспрямованою, щоб досягти гідного становища у суспільстві, але не заради самого положення. Треба наполегливо розвивати свої природні здібності, щоб реалізувати їх. Тільки в цьому випадку я буду затребуваним професіоналом, буду корисною людям. Таке життя цікава, приносить задоволення.

Загальноприйнята думка про гідний суспільному становищі пов’язано з високими доходами, матеріальною забезпеченістю. Але я не думаю, що це правильно. Для мене приклад мій вчитель в художній школі. Це універсальна людина: талановитий художник, математик, педагог. Він прекрасно знає літературу, у нього чудове почуття гумору, він дуже цікавий співрозмовник. Нехай доходи його не великі, та вони, схоже, його не цікавлять, зате його дуже люблять і поважають учні та колеги. Головне, він щасливий чоловік, що знайшов своє місце в житті.

Знайти своє місце в житті — це, напевно, і є справжнє становище в суспільстві. Важливо займати своє місце, а не чуже, тоді в твоєму житті буде більше сенсу. Мені б хотілося жити так само цікаво і світло, як мій вчитель.

Планувати, звичайно, можна багато, але життя непередбачуване. Вона складається зі злетів і падінь, чорних і білих смуг. Становище в суспільстві може змінюватися протягом життя. Тому, якщо ти на коні, не забувай про тих, хто стоїть нижче тебе по соціальних сходах. Моя мама каже, що в будь-яких життєвих обставинах треба залишатися людиною, що, крім соціального та фінансового стану, є вищі цінності — повага, дружба і любов.