Твір-опис за картиною І. Е. Рєпіна «Бабка»

Ілля Рєпін написав картину «Стрекоза» в 1884 році. Рєпін писав багато робіт на замовлення, але також працював над портретами близьких, які залишав для себе. З полотна на нас дивиться дочка художника – Вірочка, яка позувала батькові, перебуваючи на їхній дачі недалеко від Санкт-Петербурга. Сьогодні ця картина знаходиться в Третьяковській галереї.

На передньому плані ми бачимо бешкетну дівчинку, яка погойдується на гілці. Вона одягнена в сукню і капелюшок зеленого відтінку, бежеві панчохи і чорні черевики зі шнурками. Обличчя дівчинки виражає спокій, здається, що вона задумалася чи просто насолоджується тим, що відбувається. Очі наповнені серйозністю і усвідомленістю. Дівчинці на момент створення шедевра дванадцять років, але вона виглядає як маленька актриса, пізніше їй вдалося зіграти в невеликих виставах.

Чому ж художник назвав картину не ім’ям дочки? Бабка – це характер дівчинки. По розташуванню гілки ми бачимо, що вона високо, значить, Віра не перший раз залазить і їй це подобається. Бабка моторний комахи, що швидко переміщається від квітки до квітки. Не тільки характером, але і зовні вони схожі: при візуалізації бабки ми уявляємо собі довгий тулуб і зелені прозорі крила з чорними прожилками. Ось і костюм дівчинки нагадує крила комахи і також гарно ловить переливи сонця в складках тканини.

За дівчинкою синє небо з блакитним відтінком, яке перетинається з житнім полем. Композиція картини нехитра: жовте поле і блакитне небо. Все тому, що головний акцент – дівчинка. Портрет намальований знизу, адже художник хотів вловити сьогохвилинне настрій, а не малювати статичну позу.

Великий російський художник хотів показати дитячу безпосередність, природність рухів. Рєпін занурює в світ пустощів, змушує забути про проблеми і насолодитися сонячним днем.

Дивишся на картину і думаєш: маленька дівчинка, яка насолоджується своєю дитячою безтурботним життям і навіть не замислюється, що попереду її чекає дорослішання, перепони й нові радощі. Художник передав всю свою ніжну любов до старшої дочки, яку він любив більше всіх.

Сучасники Рєпіна знаходили в даній картині риси імпресіонізму: відсутність пейзажу, застигле мить, дія відбувається «тут і зараз». За стилістикою, ця картина вибивається із загального ряду всіх картин художника.