Твір-опис за картиною Б. Мурільйо «Хлопчик з собакою»

Б. Мурільйо вважається одним з найталановитіших севильских художників. З-під його кісти вийшло багато цікавих робіт, які завоювали світове визнання.

У чому ж їх особливість? У простоті і реальності. Художник частенько любив писати портрети звичайних людей, які зайняті повсякденними, буденними справами. Одним з таких полотен є картина «Хлопчик з собакою».

На перший погляд досить проста ідея. Але, якщо заглянути в кожну деталь, можна дізнатися багато цікавого про персонажа полотна.

У центрі картини зображений хлопчик, який живе в досить бідній родині. Дивлячись на його одяг, ми бачимо, що вона вже добре розтріпана, абсолютно не білого кольору. Але, не дивлячись на це, хлопчик дбайливо відноситься і до такого вбрання. Видно, що і такі шати, розкіш для нього.

Поряд з головним персонажем сидить невеликий пес. Він віддано дивиться хлопчиськові в очі і немов чогось чекає. Можливо, хлопчина присів на хвилинку і хотів пригостити хвостатого друга чим-небудь смачненьким. Можливо, в його кошику є якісь ласощі для вірного пса.

Основна гама картини досить темна. Немає яскравих і соковитих тонів. Це зроблено для того, щоб приділити максимальну увагу головним персонажам картини – хлопчикові і собаці.

На досить похмурому тлі обидва героя виглядають радісними і щасливими. Хлопчисько посміхається від нежданої зустрічі і простягає руку до свого друга, щоб погладити його по шерсті. Собака відчуває добрі наміри хлопчаки і також тягнеться йому назустріч.

Дивлячись на картину, мені й самому хочеться посміхатися. Завдяки творчості майстра, на цьому полотні нас не відволікають дрібні деталі. В даному випадку вони абсолютно не потрібні. У нас є можливість спостерігати емоції і відносини між головними героями, які так раді один одному. Саме це і хотів донести до кожного виконавець картини – Бартоломе Мурільйо.