Місто моєї мрії

Де б ми не жили, ми завжди знайдемо причину для невдоволення. У мегаполісі нас не влаштовують потоки людей на вулицях, загазованість і пробки на дорогах. Рідне містечко ми невдячно називаємо «дірою», тому що немає престижного вузу і важко влаштуватися на роботу. Життя в селі здається зовсім безпросвітній після чергового фільму про життя мільярдерів. А тут і дорога погана, і город неосяжний, і в сусідніх будинках пиячать.

До цього можна додати ще сезонні невдоволення у всіх населених пунктах з приводу зимової холоднечі, весняного бездоріжжя, літньої спеки, осінньої негоди. Незадоволеність підштовхує до мрій про інше життя в якомусь чудовому місті. Людина зривається в іншу країну, в столицю або просто в обласній місто. Через якийсь час він прозріває, що і тут «все не так, хлопці». Немає ідеалу!

Який же він, прекрасний місто, про яке я можу мріяти?

Мені представляються красиві будівлі з білого каменю на зеленому пагорбі, сходи, що ведуть вниз до моря. Морська блакить тягнеться до горизонту. Звичайно, чайки, вітрила, купальники і все таке інше. Кругом чистота.

Але це не курортне місто. Місцеві жителі зайняті виробництвом, наукою, творчістю. Виробничі підприємства обладнані так, що екології міста не заподіюється шкоди. У місті багато фруктових садів. Кожен може брати плоди з дерев, скільки йому потрібно. І ніхто не бере зайвого. У великих красивих парках трапляються козулі, зайці, білки. Люди їх не чіпають.

Тут не почуєш лихослів’я, сімейних сварок, не побачиш захмелілих гуляк, нероб. Люди цього міста не люблять неробства, відпочинок для них — лише зміна діяльності. Тому дні відпочинку городяни присвячують спортивних змагань та творчих конкурсів.

Ви в таке вірите? Я — ні (обов’язково з фруктами якийсь спекулянт розгорнеться). Більш того, від нудьги вилиці звело. І захотілося з цього ідеального міста назад до себе, де осіння сльота, п’яні розбірки по сусідству і після дев’ятої вечора краще не виходити. Так, тут далеко до ідеалу, але мені тут комфортніше.

А чи готові ми для життя в такому місті? Ми живемо там, де ми заслуговуємо. Ми тужимо про щось прекрасне, але це звичайна туга людини про втрачений Рай. Одного разу мені подруга розповіла, що сталося з нею ще в дитячому саду. У розмові двох виховательок вона почула слово «Рай» і задумалася, що ж це таке. На неї впав сонячний промінь, і раптом вона опинилася в іншому світі.

Вона пам’ятає, що там були білі з золотом будинку, кругом — неймовірно красиво і дуже добре за відчуттями. Вона стояла в цьому лучі, ніби впав у ступор. Якось до неї докричалися вихователі. Вивели дівчинку з променя і почули: «Навіщо ви мене забрали звідти?!».

Так що Місто Мрії десь там, далеко… Але, може бути, коли-небудь і вийде там опинитися.