Пятий подвиг Геракла – Ериманфський кабан і битва з кентаврами – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Хірон, ериманфський вепр.

Сюжет. Геракл ще не встиг відпочити після погоні за керинейськоі ланню, а Еврісфей вже придумав нову завдання. На цей раз синові Зевса належало знищити вепра, що мешкає на горі Эриманф. Цей страшний кабан нападав на все живе біля міста Псофіса.

Геракл по дорозі зайшов до кентаврові Фолу, який зустрів його з великими почестями. Спеціально для героя кентавр відкрив посудину з чудовим вином. Виходить від нього пахощі рознеслася далеко за околицями і привернуло увагу інших кентаврів. Фол не мав права пригощати цим вином сина Зевса, тому що воно належало усім кентаврам. Раптово вони вбігли в оселі Фолу і спробували вбити його гостя. Герой не злякався і почав відбиватися від ворогів палаючими полінами. Вигнавши нападників назовні, Геракл став посилати їм навздогін отруйні стріли, наносили невиліковні рани.

Син Зевса почав переслідувати втікачів кентаврів. Вони знайшли притулок у печері гераклового – самого мудрого кентавра Хірона. Розлючений герой вбіг у печеру слідом за кривдниками, продовжуючи стріляти з лука. Не розгледівши в запалі бою друга, він випадково потрапив йому в ногу. Помітивши свою фатальну помилку, син Зевса впав у глибоку скорботу і смуток. Він спробував промити і перев’язати ногу Хірона. Друзі розуміли, що всі зусилля марні, і мудрий кентавр приречений на жахливі муки від смертоносної отрути. Хірон добровільно покинув цей світ і опустився в царство Аїда.

Засмучений Геракл продовжив свій шлях. Досягнувши гори Эриманф, він почав розшукувати лігво кабана. Геракл помітив на деревах сліди величезних іклів і зрозумів, що чудовисько десь близько. Герой почав голосно кричати. Цей крик налякав кабана, і він почав тікати. Син Зевса не відставав від чудовиська ні на крок. Ериманфський кабан дістався до вершини гори, де застряг у снігу. Підоспілий герой зміг взяти вепра живим, зв’язав його і поніс до Еврісфея. Жителі Псофіса радісно вітали героя, що визволив їх від смертельної небезпеки. Боягузливий цар настільки злякався, побачивши страшного вепра, що сховався від нього у великий глек.

Відгук про твір. Піймання эриманфского вепра збільшила популярність і славу Геракла. Але радість героя була затьмарена. Син Зевса випадково здійснив ще одне страшне злочин, коли вбив мудрого кентавра Хірона, який був його другом.