Потрібно бути вірним своїй мрії?

Мрії – прекрасні образи, які існують в уяві. Людина з дитинства скрашує своє життя мріями. Деякі з них трохи змінюються, інші стираються з роками. І це не дивно, адже дорослішаючи, люди змінюють свої погляди, принципи, підганяючи під них і мрії. Іноді від прагнень доводиться відмовлятися не по своїй волі, тоді говорять «змінив мрії». А чи потрібно взагалі бути їй вірним?

Я вважаю, що відповідь на це питання залежить від того, наскільки ця заповітна мрія, вона виходить з душі або виткана з стереотипів, заздрості, швидкоплинних бажань. Якщо справа в останньому, то варто подумати, чи принесе щастя здійснення мрії. А раптом гонитва за нею просто відбере безцінні роки, а результат розчарує? Дуже часто так буває, коли людина мріє про славу, кар’єру і, стаючи на шлях до цим маренням, забуває про сім’ю, кохання. Через якийсь час він стає багатим, знаменитим, успішним, але почуває себе нещасною, адже не знає, як це любити і бути коханим.

Тим не менш, якщо мрія дійсно дорога, не можна від неї відмовлятися, особливо якщо до цього примушують оточуючі, які живуть стереотипами. Заповітна мрія допомагає людині розвиватися, досягати вершин. Її здійснення дарує щастя, вчить радіти кожному дню. Відмовитися від таких мрій – значить втратити самого себе, зрадити свою душу. Якщо питання, чи потрібно бути вірним своїй мрії, ще викликає сумніви, слід звернутися до літератури.

Микола Петрович Кірсанов – головний герой роману І. С. Тургенєва «Батьки й діти» був вдівцем, але прагнув до щирої любові, вважаючи, що без неї людина не може прожити. Крім того, він мріяв налагодити стосунки із сином Аркадієм. Чоловік терпляче йшов до мрії, наближаючись до неї за допомогою своїх кращих якостей: доброзичливості, терплячості, делікатність і чуйність. Життя винагородила його: Микола Петрович одружився на Фенечке і зажив щасливо разом з родиною сина. А що було б, якщо б Кірсанов відмовився від своєї мрії, опустивши руки під тиском обставин? Я думаю, він перестав би жити, його дні перетворилися б на нещасне, безлике існування.

Доля Миколи Петровича Кірсанова доводить, що не можна змінювати благої мрії. Якщо йти до неї, керуючись совістю і добротою, мрія рано чи пізно стане щасливою реальністю.

Головний герой оповідання І. Буніна «Пан із Сан-Франциско» теж здійснив свої мрії про подорожі. Але якою ціною? Він багато працював, щоб накопичити пристойний стан і, мабуть, забував про друзів, рідних. Коли він помер, ніхто не жалкував про це і навіть не приїхав попрощатися. Тільки дружина і дочка оплакували загиблого. Але виникає сумнів, що було істинною причиною сліз: смерть рідної людини або думки про злиденне життя.

Цей приклад ні в якому разі не говорить про те, що потрібно змінювати мрії, але будучи вірним їй, не варто забувати про близьких людей.

Можна зробити висновок, що потрібно бути вірним тільки заповітної мрії, здійснення якої подарує радість і щастя.