Почуття власної гідності

Людина, що отримав гарне виховання, прищеплення моральних принципів, неодмінно наділений і почуттям власної гідності. Більш того, він дбайливо відноситься і до гідності інших людей: не образить, не принизить. У спілкуванні з оточуючими, йому властиві такт і делікатність.

Саме почуття власної гідності допомагає людині поважати інших людей, слідувати моральним принципам, не здійснювати негідних вчинків, щоб не втратити повагу до себе.

Пріоритети людини з почуттям власної гідності повинні бути розставлені чітко: обов’язок, честь, совість. Саме ці пріоритети не дозволять йому зробити ницість. Встати на шлях зради, зради для нього рівнозначно смерті, смерті моральної, після якої життя нестерпне.

У ставленні до своєї роботи людина з гідністю проявляє сумлінність, завжди намагається видати належний рівень, незалежно від розміру оплати.

Повага до себе висуває вимогу до особистісного зростання, вдосконалення, розкриття нових здібностей.

Людина з почуттям власної гідності ніколи не образить слабшого, не відвернеться від просить допомоги, з повагою поставиться людині старшому. Йому властиво дбайливе ставлення до культурно-історичної спадщини не тільки свого народу, але й інших народів.

Жодній людині не вдається уникнути в житті неприємних хвилин сварки. Але і в гарячці сварки особистість, яка наділена почуттям власної гідності, утримається від вигуки образливих слів і знайде вагомі аргументи на виправдання своєї позиції.

Дається почуття власної гідності людині від народження? Скоріше за все, так. Але він отримує його в зародковому стані. І почуття це вимагає розвитку разом з розвитком самої особистості. Воно неодмінно буде у людини при належному вихованні в сім’ї, правильному підході педагогів до виховання дитини в дитячому саду і в школі. Велике значення в формуванні особистості і її почуття власної гідності має спілкування зростаючого людини, правильно підібрана література для читання.

І найголовніше – шанобливе ставлення до людині з дитинства, неприпустимість образ і принижень дитини допоможуть йому вирости з усвідомленням своєї людської гідності і бажання вдосконалюватися.