Роль книги в житті людини

Книга – це найкращий друг людини. Її ніколи не замінить телевізор, комп’ютер та інші предмети розваги. Протягом багатьох століть люди дізнаються багато цікавого і повчально з книг, вони вчаться за допомогою книг. Але, така плідна дію друковані видання надають тільки в тому випадку, коли відбувається справжнє взаємовідношення між книгою і людиною. Тільки в тому випадку, коли ви будете з гідністю цінувати все те, що викладає паперовий джерело, вам вдасться отримати від нього необхідні, потрібні знання.

Кожна книга, як і окрема людина, є індивідуальною особистістю. У ній прихований таємний сенс написаного. Наукові книги освічують нас у багатьох речах, кулінарні видання вчать смачно готувати, а літературні книги дарують нам можливість повірити в казку і на мить поринути в чудеса фантастики, теплого любовного роману або осінньої мелодрами. Тільки книга здатна викликати в нас стільки емоцій і переживань. Жоден фільм, жодна театральне і музичне уявлення не має такого впливу. А чому?

Тому що, опинившись з книгою один на один, нам ніхто не заважає, не втручається в процес сприйняття тексту і його сенсу. Вчитуючись у слова книги, ми не прослуховуємо їх чужим голосом з чужим інтонацією. Ми сприймаємо все, як є, як здається саме нам. Тільки тому, що книга може поранити і торкнутися до глибини душі. Вона може викликати в нас вихор самих незвичайних емоцій. Ми можемо плакати над друкованими сторінками, можемо захлинаючись сміятися від тих історій, які представлені читачеві.

Багато книги мають повчальний зміст і відкривають нам очі на життя, на навколишній нас світ. І за допомогою цього, людина дійсно перероджується, очищається і починає своє життя з нового аркуша, з новими емоціями і свіжими думками в голові.