Які думки навіяв мені твір Пришвіна «Комора сонця»?

Твір Пришвіна «Комора сонця» змушує читача в першу чергу замислитися про свою долю. Все вирішено в цьому світі, або ж людина, сам є ковалем свого щастя?! Завжди людські вчинки правильні? Можливо, іноді варто зупинитися і прислухатися до навколишнього світу і близьким людям?! Все у зовнішній середовищі взаємопов’язане на тонкому енергетичному рівні.

З іншого боку, і кожного кроку свого часу. Якби Митраша послухав сестру, і пішов в обхід багнистих боліт, то він би не вбив вовка – сірого Поміщика. Можливо, і собака Травичка не вціліла б після зустрічі зі старим хижаком. Але доля розпорядилася інакше.

Автор змушує задуматися не тільки про буття, але і нагадує, про нелегку долю людей, на долю яких прийшли жахливі роки війни. Діти залишалися абсолютно одні, без нагляду та належного догляду. І адже не всі були такими, як Митраша і Настя. Багато з них вмирали з голоду, були вивезені до табору, де над дітьми проводилися досліди, та інші знущання. Страшно уявити, через що пройшло людство, поки то він поставив царем мир на землі. І навіть після закінчення війни, люди не відразу прийшли до нормального життя.

На протязі всього твору, читача не покидає питання, казка це чи бувальщина? Сюжет не схожий на інші, хоча і має відголоски російсько-народних переказів. З-за впертість і небажання слухати сестру брат потрапляє в ситуацію, де йому загрожує небезпека. Але, як і у всіх добрих казках, все закінчується добре. Хлопчикові дуже пощастило, його врятувала собака, а пізніше і він рятує її від вовка. Все добро, зроблене людиною, рано чи пізно повертається. Людям ніколи не варто про це забувати.

Читач так само може задуматися про самій природі. Адже в цьому дивовижному світі, стільки всього незвіданого, таємничого і цікавого. Птахи, тварини, комахи… Вони по праву господарі на цій планеті, а людина лише тимчасовий гість. Він користується земними благами, часом, нічого не віддаючи натомість. Мало того, часом, людина своїми діями завдає непоправної шкоди навколишньому світу. Він знищує популяцію тварин, вирубує дерева, забруднює повітря… І все це для того, щоб просто створити певний комфорт в своєму житті.

Варто зазначити, що у творі показано приклад минулого покоління. Як раніше люди працювали, чому раділи, і як часом рано доводилося вступати у доросле життя. Сучасній молоді це здається чужим. Не багато зможуть перебувати в такому «ритмі». Занадто велика залежність від батьків, і дуже завищені вимоги до самого існування. Надмірна опіка, не завжди позитивно впливає на покоління. Це особливо відчувається у великих містах, де від нічого робити молодь іде по похилій».

І все ж твір викликає і позитивні думки, такі як гордість і радість за хлопців. Разом, рідні брат і сестра всі зможуть, і ніяка дорога більше не розведе їх по життю. Вони неодмінно виростуть і стануть справжніми патріотами своєї країни, адже хлопці вже люблять землю, на якій живуть.