Образ аптекаря в казці Паустовського «Заячі лапи»

Костянтин Георгійович Паустовський – радянський письменник, твори якого вчать читачів добра, любові, чуйності та шляхетності. Його розповіді користуються безсумнівним успіхом, вони перекладені на багато мов світу. Герої його творів – прості люди, які проходять випробування і незмінно виходять з них, не втрачаючи своєї людської гідності.

Розповідь «Заячі лапи» – дивовижна історія про те, як маленький зайчик врятував старого мисливця під час сильної лісової пожежі. Він вивів його з лісового масиву. Тільки отримав сильні опіки. Ларіон Малявін в подяку намагається вилікувати свого спасителя і шукає, хто зможе допомогти в такій справі. Місцевий ветеринар грубий і не погоджується навіть оглянути зайця. Але в місті є чудовий лікар, Карл Петрович, ось він ні за що не відмовить. Баба Онися, яка розповідає Вані про це широкої душі людину, анітрохи не сумнівається, що допомогти може тільки він.

І ось дід з онуком відправляються на пошуки заповітного лікаря. У місті вони розпитують перехожих, але ніхто толком не знає, де ж живе Карл Петрович. Старий вже зовсім зневірився, але раптом прийшла рятівна думка – дізнатися адресу в аптекаря.

Новий герой, який виходить у центр оповіді, зображений Паустовським дуже влучно, він старий і товстий, автор підкреслює навіть те, у що він одягнений – короткий білий халат, на носі пенсне. Але найголовніше – це риса характеру, яку відразу позначає Костянтин Георгійович – аптекар сердитий.

Розпитування незнайомих відвідувачів не подобаються чоловікові. Він навіть використовує у своїй промові такий вислів, як «Це мені подобається!». Сенс його тільки прямо протилежний. Розкривати адресу, як виявляється дитячого лікаря, Карла Петровича Корша, аптекар явно не має наміру. Своє небажання він пояснює тим, що лікар не приймає вже як мінімум три роки, а значить, і турбувати його не варто. До того ж, що це за пацієнт – заєць?! Але тільки дід Ларіон не має наміру здаватися, що це останній шанс, щоб допомогти своєму спасителю, який вже зовсім втомився від цих нескінченних мандрівок і дуже слабкий.

Аптекар вислухав історію, але своєї думки не змінив. Він мовчав, був задумливий і все так само сердиться. Старий теж мовчав, топтався на місці, але не здавався, не збирався йти без адреси. Аптекарю нічого не залишалося, як вигукнути: «Поштова вулиця, три!».

І все ж, мені здається, що ця людина так і не прийняв до серця історію, що сталася з Ларионом Малявиным і зайченям, він назвав адресу тільки тому, що вся ця ситуація вивела його з себе. Недарма Паустовський підкреслює, що зробив аптекар це в серцях. Благородства і величезною всепонимающей душі у цього героя ми не помічаємо. Хоча треба віддати належне тому, що він все-таки розкрив місце проживання Карла Петровича, ніж побічно, але все ж допоміг обпаленого зайцю.

Паустовський – майстер зображення різноманітних характерів. Всі вони по-різному проявляють себе у складній ситуації. Їх образами автор показує, як треба або не треба чинити в житті.