Екологічна ситуація мого краю

Рідна природа була джерелом натхнення поетів, прозаїків і живописців. Російська класична література і живопис 19-20 ст. являють чимало шедеврів в описі і зображенні природи. Пушкін, Тургенєв, Фет, Єсенін закарбовувала в слові божественну красу навколишнього світу, і у них не було гіркоти від того, що красу цієї завдано шкоди. Картини Шишкіна, Левітана, Юона, Куїнджі, Грабаря радують око, але ми з гірким почуттям зіставляємо ці пейзажі з видами природи наших днів.

Пейзажі рідного краю, звичайно, милі серцю, але краще не розглядати їх в подробицях. Неодмінно зіпсують враження сліди людської діяльності: гори сміття, нещадные вирубки дерев, сліди пожарищ від недбало кинутого недопалка. В спальних районах міста теж сумно: всі клумби і газони під балконами усіяні недопалками, пластикові пляшки, пакувальний матеріал від з’їдених на ходу морожених і шоколадок безсоромно виглядає з трави при дорозі. Сміттярі якусь частину цих неподобств прибирають, але все повторюється знову і знову.

Не так далекий 19 століття, а перша половина 20-го і зовсім близька нам, але такого варварського ставлення до навколишнього середовища не було. Звичайно, хижацьке ставлення людини до багатств природи було завжди, але не в таких масштабах. Стримували людей не тільки більш суворі закони, але й особисте розуміння необхідності господарського ставлення до лісових угідь, полів. Адже в 19 столітті країна була переважно аграрною, селянське населення було велике, а для селянина земля і ближній ліс були годувальниками. Старі люди згадують своїх дідів, які після обіду на лісовій галявині ретельно прибирали за собою і не залишали жодного сміття, не залишали тліючого вугілля багаття, таять у собі небезпеку пожежі.

Серйозна екологічна проблема нашого краю — промислові підприємства, а саме: хімічний завод і ветсанутильзавод. Час від часу, в залежності від напрямку вітру, територію міста і близькі до нього райони накриває жахливий нудотний запах. Скарги голові адміністрації поки що не приносять результатів, крім обіцянок. Як завжди, немає коштів на сучасне обладнання, але коли-небудь з’являться.

Залишається сподіватися, що і прості громадяни, і можновладці все-таки зрозуміють, як важлива чистота нашої землі і повітря для нас самих і для майбутніх поколінь.