Порівняльна характеристика Печоріна і Максима Максимыча

У творі Лермонтова «Герой нашого часу» у всіх персонажів зовсім різна не тільки зовнішність, а й саме ставлення до життя.

Ось, наприклад, автор зіставляє два найяскравіших образу Максима МаксимычаА і Григорія Печоріна.

Звичайно, спільного між ними мало, хоча вони і стали добрими приятелями. Велика різниця у віці, походження і несхожі погляди на одну і ту ж ситуацію. А об’єднала їх спільна служба. Обидва чоловіки багато разів брали участь у військових діях на Кавказі, але тепер змушені нести службу у фортеці, яка стояла біля самої межі.

Максим Максимич був штабс-капітаном. Він був уже не молодий, але мав армійську виправку. Вся шкіра на його обличчі була засмаглою, а на вусах пробивалася проседь.

У творі чоловік постійно проявляє свою дружелюбність. Він прекрасно спілкується з місцевими горянами, знає їхні звичаї і навіть подолав мовний бар’єр.

Навіть коли Печорін йде на злочин і краде Белу з дому, штабс-капітан з розумінням відноситься до товариша. Якщо потрібно, то він готовий йти на конфлікт з горцями, тільки б Григорій і Бела були щасливі. Оселилася в фортеці дівчину він полюбив як власну дочку, мабуть тому, що своїми дітьми чоловік так і не обзавівся. Вже десять років він прожив на Кавказі, і не думав про те, щоб одружитися або хоча б почати доглядати за якоюсь дамою. Адже горяни, фортеця і бойові товариші і його сім’ї.

Після того, як Белу вбили, чоловік довго горював. Саме для нього це стало справжньою трагедією. Максим Максимич не розумів байдужість Печоріна, і засуджував «вдівця» за поспішний від’їзд з фортеці.

Що стосується самого Печоріна, то він не поділяв з приятелем трагедії, а навіть навпаки, чоловік розсміявся у неї на похоронах. Він любив Белу як жінку, але йому було нудно і з нею. Він, як і Максим Максимич, був холостяком. Тільки штабс капітан в силу віку вже не хотів заводити відносин, а Печорин з-за того, що був надто розпещений жіночою увагою. Чоловіка, в його двадцять п’ять років вже мало що радувало і цікавило. Він завжди йшов наперекір долі і не шукав легких шляхів.

Зовнішність у Григорія була привабливою. Він ріс у дворянській родині і мав дуже гарну освіту і теж володів іноземними мовами. Найчастіше саме французькою мовою він обсипав чергову пасію компліментами.

Печорін до дружбу, як і до любові, ставився з обережністю. Тому він, на відміну від свого старшого товариша, намагався нікого близько до себе не підпускати.

Взагалі Печорин був якимось авантюристом. Він постійно потрапляв у якісь гучні історії, брав участь у багатьох дуелях, і далеко не в ролі секунданта. Одним словом, всіляко намагався побороти нудьгу і тугу, які терзали серце молодій людині.

Загибель горянки Бели визволяли чоловіка від відповідальності перед дівчиною, і давала йому можливість до подальших блукань у пошуках пригод.

Можливо, в душі Максим Максимич і заздрив молодості Печоріна, але з іншого боку він і співчував своєму бойовому товаришеві, через відсутність мотивації до життя.