Коротка біографія Баха В. С.

Бах И.С.
Музикант був народжений в 1685-му, 21-го березня, у місті Эйзенбах. У ранньому віці хлопчик втратив батьків, залишившись сиротою. Поїхав до старшого брата в місто Ордруф, де навчався музичного мистецтва.

У віці 15 років юнак поступив в школу вокалу міста Люнебург. 1700-м роком почалася його кар’єра, як музиканта і виконавця.

У сімнадцятирічному віці вже співав у хорі, грав на кількох музичних інструментах. Йоганна запросили до двору, на посаду композитора. Він став служити в посаді придворного музиканта. Початок музичної кар’єри ознаменувався створенням безлічі творів, які увійшли у фонд класичної музики. Йоганн Себастьян створив велику кількість ораторій, кантат, мес, катетів, музичні етюди, замальовки для органних, скрипкові і фортепіанні інструментів.

У місті Веймар, куди він був запрошений на посаду виконавця, Йоганн створив цілу серію токати для органу. З них найвідоміша – це ре-мінор. Коли композитор став працювати в якості кантора в церковному установі в місті Лейпциг, він створив багато різних кантат. Кантором називали диригента, тому на кожній недільній службі звучало новостворене твір великого музиканта. Всього їм було написано 265 творів в жанрі «кантата».

Йоганн Себастьян активно працював у жанрі поліфонії. Його твори мають відповідність кожній тональності з прелюдією і фугою. Цикл «Мистецтво фуги», робота над яким тривала у композитора протягом десятка років, включає в себе творіння, кожна з яких розвиває одну і ту ж тему, але по-різному, своєю неперевершеною тональності.

1707-му композитор став чоловіком своєї кузині Марії Барбари. У його родині було шестеро народжено дітей, однак половина з них померла. Шлюб тривав 14 років, до його кінця дружина Іоганна померла. Це повалило композитора в сумне настрій, але через рік він знову одружився, його обраницею стала А. В. Вільгельм, у шлюбі з якою було народжене 13 дітей.

1717-м роком Бах був переведений на службу до герцога Кетенскому, який високо оцінював творчі досягнення композитора. У шестирічний період композитором було складено чимало прекрасних сюїт, а також створені концерти, исполнявшиеся і після смерті музиканта.

Останні роки життя Йоганна Себастьяна були важкими для нього. Почалися проблеми із зором, чоловік почав його втрачати. Незважаючи на величезний внесок у розвиток музики, його твори не викликали відгуку в сучасному світі, так як вважалися мало-модними й несучасними. Незважаючи на неприйняття суспільством власної творчості, чоловік активно створював нові твори. Помер він в 1750-му, 28-го липня, в місті Лейпциг. Незважаючи на те, що в кінці його життєвого шляху багато музичні твори великого композитора не знайшли відгуку в серцях людей, його творчість було великим і залишило помітний слід в історії мистецтва.

І сьогодні багато музикантів знайомляться з створеними їм шедеврами, милуючись звучанням таких простих інструментів, гармонійно підібраних між собою.