Коротка біографія Карамзіна Н.М.

Карамзин Н.М.
Майбутній літературний геній був народжений 12-м числом в грудні 1766-го, в граді Симбірська. Своє перше освіта Ніколаша здобув у домашніх умовах. Далі він прийшов у пансіон для дворян, а з 1781-го року став відвідувати лекції в університеті. Також 1781-й рік ознаменувався початком військової служби для Карамзіна, де він вперше почав записувати свої твори. Через чотири роки письменник вирішує приїхати в столицю держави Російського, де вступає в співтовариство вчених. 1783-й рік світ бачить твір юного дарування «Дерев’яна нога». В наступному році молода людина закінчує свою військову кар’єру. В 1785-му Микола Михайлович стає одним з тих, хто допомагає з випуском журналу, а також починає плідну співпрацю з низкою видавничих будинків.

Протягом наступних років літератор стає мандрівником, активно відвідуючи нові країни. Карамзін бачить пам’ятки Європи, а також заводить корисні знайомства з відомими людьми. Серед них І. Кант, Ж. Ф. Мармонтеля, В. Р. Гердер та інші. Подорож Карамзіна дає йому потужний творчий сплеск, в результаті чого під його авторством створюються «Листи російського мандрівника».

По закінченню 90-х років історик повертається на батьківщину. Москва зустрічає ряд його творів: статті з критикою, художні твори, записки про літературу. Первинно публікуються стають такі речі, як «Бідна Ліза», а також – «Наталя, боярська дочка». Публікація знаменитих творінь відбувається в 1791-м. Роком після він пише свою першу рецензію, яка публікується в літературному творі.

Через 9 років, М. М. Карамзін представляє новий твір «Марфа-посадница, або підкорення Новгорода». Крім цього, письменник дуже багато працює в жанрі сентименталізму і випускає альманахи в кількості чотирьох штук.

Імператор Росії Олександр 1, дарує літературному генію титул «Історіограф», для вивчення бібліотечного та архівного фондів країни. Рік, коли відбувається подія, 1803-й. Історик і літератор довгий час, практично все своє життя, працював над головною своєю книгою під назвою «Історія держави Російського». Всі історичні події, що відбулися від давнини аж до часу Смути, були відзначені в епохальній праці письменника. Всього «Історія» включає в себе 12-ть книг, які були опубліковані в період від 1818-го до 1824-го років. Великий Пушкін позитивно оцінює працю історика, який першим описує всі події, що сталися раніше, у своєму багатотомник.

Крім прозової творчості, літератор активно пише віршовані твори, які користуються масовим попитом. Творчість літературного генія мало величезне значення для розвитку літератури того часу. Історіограф первее всіх використовує відходження від лексики церковнослужителів, а також вводить нові слова, які не використовувалися літераторами раніше у своїх творах.

З основних заслуг, крім письменницької праці, Миколи Михайловича можна вивести наступні:

1. Створення букви «Е».

2. Введення сентименталізму в російську літературу.

3. Відкриття «Ходіння за три моря» А. Нікітіна.

4. Введення в російську мову неологізмів.

5 Запровадження реформаторських ідей в літературні витоки країни.

У травні, 22-м числом, знаменитий російський митець, який працює в жанрі сентименталізму, гине. Смерть приходить в будинок Карамзіним в 1826-м. Трагічна подія трапилося, імовірно, з вини застуди, якої захворів літературний геній. Смерть письменника сталася в північній столиці Росії, в Петербурзі.