Кімната моєї мрії

Я мрію про кімнаті, заповненій світлом, тому вікно повинне виходити на захід або на південний захід. Світло-блакитні штори затінюють кімнату від надлишку сонячних променів. На підвіконні стоять квіти. Кімната не дуже велика, за формою — квадратна, і виглядає досить просторою. Стіни кімнати колод, без оздоблення, тому вона наповнена запахом дерева, дихається легко. Двері в кімнату розташована навпроти вікна.

Підлога кімнати теж дерев’яний, світлі мостини злегка поскрипують. І віконні рами обов’язково зроблені з дерева — ніякого пластику! Вікно відкривається в сад, воно високо над землею, і крони садових дерев заглядають в мою кімнату. З вікна добре видно захід сонця.

Обстановка в моїй світлиці нехитра. Зліва від вхідних дверей розташований звичайний зручний диван, праворуч — комп’ютерний стіл і крісло до нього, біля дивана, журнальний столик, на якому — розкрита книга і чайна пара. Навпроти дивана до стіни прикріплений телевізор. Праворуч від вікна стоїть просторий книжкова шафа, набитий російської та зарубіжної класики. Поряд з диваном, біля вхідних дверей знаходиться платтяна шафа. Вся меблі в світлих тонах.

Ніяких сувенірів, дрібничок, які тільки захаращують житло, в кімнаті немає. На підлозі біля дивана лежить невеликий килимок. На стіні над диваном прикріплений бра, під стелею проста, без усяких надмірностей, люстра. Диван закритий блакитним покривалом. На одній зі стін, можливо, чийсь портрет. От і все.

Комусь здасться такий інтер’єр нудним. Але для мене, чим простіше, тим краще. Терпіти не можу, коли люди випендрюються. Ретельна робота над інтер’єром, пошуки чогось незвичайного, залучення дизайнерів — це заявка оточуючих: я не такий, як усі. А насправді підвищена увага до зовнішньої сторони — одязі і обстановці — видає натуру пересічну, в якій внутрішній зміст не відрізняється багатством.

Я вважаю, що людське житло повинно бути зручним, екологічно чистим, з природного матеріалу. Главое умова для життя людини — тепло, світло, чистота, охайність. В цьому теж є естетика. Особлива краса повинна бути в храмах, а людині належить жити скромніше.