Як ви розумієте вислів: «У страху очі великі»?

Людина схильна перебільшувати негативні емоції. Коли трапляються життєві проблеми, йому здається, що далі немає виходу, що все закінчиться або настане глибока депресія. Страх – це відчуття, яке допомогло вижити людству. Мені здається, така емоція навіть сильніше любові і ненависті. Коли людина чогось боїться, що його організм мобілізується і стає готовим протистояти, боротися за життя. Ще у багатьох людей є різного роду фобії, які самі по собі не несуть ніякого негативу. Наприклад, є боязнь поезії. Звичайно, такі випадки досить рідкісні, але вони мають місце бути.

Першим, що спадає на думку з літератури, це розповідь «Страх» А. П. Чехова. Дмитро Петрович Сілін боїться всього, навіть власного життя. Він постійно намагається сховатися, усамітнитися. Цей безпричинний страх отруює його душу, робить його нестерпним життя. Все доходить до того, що дружина його зраджує і йде до іншого. Дмитро Петрович порівнює себе з новонародженою мошкою, яка боїться всіх і всього. Він – це яскравий приклад вирази: «у страху очі великі».

В іншому оповіданні Чехова «Людина у футлярі» теж тема страху виходить на перший план. Бєліков закриває себе в кокон із-за своїх фобій. Сказати конкретно, чого боїться ця людина, не можна, адже він і сам цього не знає. Найстрашніше для нього – відступити від правил і не виконати регламент. Його життя стає схожа на інструкцію або алгоритм, де кожен крок прописаний. Така нецікава життя і втомлює, коли відступ від шаблону наводить непомірний страх і жах. А герой оповідання «Про любов» з-за страху до такого прекрасного і світлого почуття втратив улюблену жінку і довго з цього приводу убивался, мучачи себе.

А. П. Чехів присвятив чималу кількість оповідань темі безпричинного страху. На мою думку, він хотів, щоб читачі поглянули на себе з боку і зрозуміли, що у них прекрасна життя і що не варто створювати собі зайві проблеми.

Я вважаю, що страх має бути у кожної людини, так як ця емоція допомагає жити. Є багато базових страхів людини, наприклад, страх смерті. Так працює наш інстинкт самозбереження. Але якщо перебільшувати страх, перетворювати його в непомірний жах, то можна знищити себе. Потрібно вчитися адекватно оцінювати те, що відбувається, і намагатися не перебільшувати. Тоді і життя стане яскравішим.