Порівняльна характеристика Подхалюзина і Молчаліна

Подхалюзин – прикажчик, який працює на Большова. Він втирається в довіру до всіх, а потім обманює. Брехлива, лицемірна, безпринципний. Завдяки його лестощів, коли він не виконує свої обіцянки, люди все одно залишаються з хорошим думкою про нього. Заради власного прибутку він призвів іншої людини, так сказати, вони помінялися місцями.

Подхалюзин не замислювався про наслідки, про чуже життя, він діяв «тут і зараз». Легка здобич позбавляє людей розуму. Люди для Подхалюзина – це сходинки до багатства. Переступивши через них, він досяг своєї мети, а ошукані люди залишилися ні з чим.

Кому потрібні люди без грошей? Саме тому Липочка залишається з Лазарем і відмовляє в допомозі батькові. Таких людей треба тримати подалі від себе. Невідомо, який блискучий план вони придумають в наступний раз.

Молчалін числився в архіві, але працював у будинку Фамусова. Він догоджав і запобігав перед начальником, щоб отримати всі життєві блага. Фамусову було приємно слухати солодкі промови асесора, і він всіляко допомагав йому: за час служби він дав йому три звання.

Герой, наділений промовистим прізвищем, завжди мовчазний, неговіркий, але це лише маска, в якій він відчуває себе більш ніж комфортно, адже на війні всі засоби хороші. Він догоджав всім людям без вади, ввічливий і вихований, завжди був у довірі у всього Фамусовского суспільства. Молчалін не критикував нічого і нікого, не висловлював свою думку, у відповідних ситуаціях був доброю людиною. Улюбленець жінок, який дозволяв їм любити себе, а сам просто коротав час у приємній компанії, хоча жінки розцінювали така поведінка Молчаліна, як взаємну симпатію.

Що ж спільного у Подхалюзина і Молчаліна? Вони обидва права рука свого начальника. Намагаються в усьому догодити йому, але це лише гра. Вичікуючи паузу і виробляючи гарне враження, людина вже не зможе подумати, що такий підлеглий зможе його обдурити.

Молчалін на відміну від Подхплюза завжди був мовчазний, а Лазар вчив, як обманювати роззяв, шукав прибуток скрізь.

Люди дуже люблять лестощі. Їм приємно, коли їх вихваляють, слухаю промову з відкритим ротом. Але просто так в нашому житті нічого не буває. Для всіх дій є мета. Виходить так, що засоби досягнення мети бувають вкрай жорстокі. До якої егоїсти йдуть будь-якими способами: запобігливість, брехня, підлабузництво, лицемірство.

Чиношанування і надмірна любов до грошей – ось проблема цих героїв. Подарунками можна придбати людську думку, особливо, якщо чоловік небагатий. Жадібність дорівнює приниження, власну думку розчиняється, як аспірин, швидко і стрімко.

Чому саме тихі і з вигляду скромні люди здатні на такі афери? Найчастіше у них немає друзів, та вони і не потрібні їм. Адже, якщо б був один, то з ним потрібно ділитися, а жадібність не дозволила б. Потайливі люди мовчать, тому що вигадують новий план, прокручують дії в голові, навіщо їм тріпатися?

Вони хочуть бути непомітними, щоб люди сприймали їх поведінку як вихованість. Суспільство завжди любить тихих людей, так як їм здається, що вони нешкідливі, без своєї думки, але це всього лише майстерна гра, яка може затягнутися, щоб остаточно увійти в довіру.

Таке прикриття дозволить бути прекрасним слухачем і дізнатися багато секретів, досить тільки піддакувати. Вони можуть виконувати ваші прохання, бути вхожими у ваш будинок, але будьте напоготові. Коли їх план прийде в дію – зворотного шляху немає. Остерігайтеся таких людей!