Чому люди плутають мистецтво і ремесло?

Мистецтво і ремесло – невід’ємні частини людського життя. Це зовсім різні поняття, проте багато люди їх плутають. Чому так трапляється? Невже, дійсно, так важко розрізнити ці види діяльності або є якісь інші причини?

Я вважаю, що існує кілька пояснень. По-перше, щоб зрозуміти твори мистецтва, потрібно вміти сприймати, розуміти їх суть. Сучасні люди живуть у шаленому темпі. Повсякденна метушня не дає їм зупинитися. Мистецтво не можна розуміти, хапаючи лише вершки. Його «поверхню» часто схожа на ремесло. Крім того, сучасна людина перенасичений як справжнім так і псевдоискусством, адже мас-медіа являє для этогонеограниченные можливості. Потік картин і картинок, шедеврів кінематографа, музики і простих відео і музичних записів зливаються воєдино. Хіба легко в таких умовах розрізнити мистецтво і ремесло?

Ще одна причина – вплив культурно-історичних умов. У всі епохи сильні світу цього намагалися маніпулювати людьми за допомогою мистецтва. Багато творів було написано під замовлення, зараз спостерігається те ж саме. А адже це вже ремесло, яке подають лише як мистецтво.

Ці думки підтверджуються прикладами з літератури. У повісті Н.В. Гоголя «Портрет» розказана історія життя художника Чарткова. Засліплений жадобою багатого життя він забуває про свій талант. Молода людина перетворюється на ремісника, який не створює нічого нового, особливого, малюючи за шаблоном. Ці зміни помічають лише ті, хто вміє відрізняти талановиті роботи від звичайних, нічим непомітних.

Більшість людей сприймають його творіння як твори мистецтва. Інакше як можна пояснити те, що у молодої людини багато замовників? Згадаймо першу замовницю. Вона не прийняла портрет, в якому Чортків відобразив те особливе, що знайшов у ній. Жінка помітила тільки тіні під очима, надмірну жовтизну особи, тому вирішила купити зображення Психеї замість свого.

Цей приклад доводить, що неможливо відрізнити мистецтво від ремесла, якщо дивитися тільки на зовнішню оболонку, сприймати його вузько.

У творі М. Булгакова «Майстер і Маргарита» ремісниками є Берліоз і Бездомний, а людина мистецтва – Майстер. Бездомний писав на замовлення. Він не вкладав в свої творіння душу, не висловлював в них потаємні думки, ідеї. Тим не менш, знаходилися шанувальники його творчості, які вважають його мистецтвом. Як кажуть, є товар, значить, є попит. Чому ж люди сприймали бездарні твори як щось майстерно створене? Відповідь проста, це було нав’язано владою і тими, хто підтримував її ідеї.

Гучні гасла і залякування не дозволили людям розгледіти істинний зразок мистецтва – роман Майстра про Понтія Пілата.

Цей приклад доводить, наскільки важливо відчувати світ душею, аналізувати події. Тільки так можна відрізнити мистецтво від ремесла.

Можна зробити висновок, що люди плутають мистецтво і ремесло, так як не знаходять часу на те, щоб осмислити те, що бачать, читають, слухають. Іноді це заважає зробити мода, думка інших людей, історико-політичні умови.