Пан із Сан-Франциско – характеристика (портрет) героя

Головним героєм оповідання І. А. Буніна «Пан із Сан-Франциско» людина без імені та прізвища, без звання і чину. Ніхто не міг пригадати його імені. Всі звали його просто – Пан із Сан-Франциско.

Головний герой твору був яскравим представником капіталістичного суспільства. Все своє життя він важко працював, багато в чому собі відмовляв, що дозволив йому сколотити непоганий капітал і стати одним з найбагатших жителів США.

І ось, на схилі свого життя, Пан із Сан-Франциско вирішує, що пора відпочити. І відправляється зі своєю родиною в подорож по європейських країнах. На той момент Пана з Сан-Франциско було п’ятдесят вісім років.

Описуючи її зовнішність, Бунін показує свого головного героя, як людини не великого зросту, нічим не примітного. Він був міцної статури з блискучою на сонці лисою головою. Єдине, що вирізняло його з натовпу, були величезні золоті зуби і розкішний смокінг з крохмальної сорочкою. Так, і ще, він був дуже багатий. Всі його жести, дії, слова постійно підкреслювали його величезний стан.

Свою подорож в стареньку Європу Пан із Сан-Франциско починає на лайнері «Атлантида». «Атлантида» була немов величезна плавучий готель, що везла своїх пасажирів із США в Європу і назад. На кораблі було все, що могло знадобитися мільйонерові: дорогий алкоголь, сигари, жива музика і, звичайно ж, прислуга.

Варто відзначити, що головний герой мав кепським характером. Він постійно був не задоволений оточуючими, бурчав на всіх без причини. Навіть факт перебування на відпочинок приносив йому тільки роздратування.

Перебуваючи на острові Капрі і готуючись до вечері, Пан із Сан-Франциско вимовив: «О, це жахливо!». Він навіть не загострює думки на тому, що жахливо. І це жахливе все-таки сталося. Перебуваючи в читальні, Пан із Сан-Франциско помирає від серцевого нападу. Смерть ламає його мрії про дорогий і заможного життя. Пан із Сан-Франциско повертається в Америку всіма забутим і безіменним людиною в просмоленном труні.