До чого призводять зради?

Зрада – це найгірший вчинок, який може зробити людина. Він прирівнюється до гріха і знецінює поняття людини честі. Люблячий чоловік ніколи не змінить, така людина не вміє любити, а живе лише заради задоволення. Наслідки зрад завжди плачевні і прощати таких людей не варто. Зрадивши один раз, зробить це знову без усякого почуття сорому й совісті, не задумавшись про того болю, яку він принесе.

Чому тоді потрібно давати шанс людині, який егоїстичний і думає тільки про своє задоволення? Надії на виправлення у таких людей немає. Це не залежить від поганого ставлення або відсутності уваги – це вже закладено в людині – не бути вірним і не замислюватися про наслідки подій.

Засуджується зрада не тільки в соціумі, але і в літературних творах.

Прикладом зради коханій людині є вчинок Анни Кареніної. Ганна зраджує з Вронським коханому чоловікові, народжує від нього дитину і навіть не замислюється про каяття. Закінчується ця історія самогубством Анни, тому що вона все-таки не змогла жити з цією важкою ношею. Чоловік головної героїні не відмовляється від неї і знаходиться поряд з нею до кінця її життя. В даному прикладі зрада привела до загибелі, до людської смерті. Варто задуматися: рівноцінна зрада втрати життя?

Другим прикладом з вітчизняної літератури є Андрій, герой повісті Гоголя «Тарас Бульба». Його зрада полягає в зраді своїх співвітчизників, близьких і рідних, заради коханої Панночки. Історія Андрія закінчується для нього самого: він гине від рук свого батька – Тараса Бульби.

Зрада Батьківщині, так само як і коханій людині, закінчилася сумно. Ніхто не потерпить такого зневажливого ставлення до себе в незалежності від родинного зв’язку.

Отже, в будь-якому випадку, зрада не призводить ні до чого хорошого. Така людина вже зайвий в суспільстві, вважається ізгоєм. Покарання за такий вчинок занадто строго – смерть. Але воно й справедливо – адже змінювати і змінювати іншої людини – людський гріх, а гріхи завжди заслуговують вищої міри покарання. Смерть може бути і не фізичного, а духовного. Адже такі люди – вже розклалися особистості, розум яких притупляється під впливом чар зради. Смак солодкий, але післясмак гірке.