Чим схожі герої повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» на моїх однолітків?

Головними героями повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» стали веселі хлопчаки, яким «душно» в маленькому консервативному містечку. Вони від природи волелюбні і мрійливі, що погано вписується в закони дорослого світу.

Марк Твен відійшов від літературної традиції того часу зображати головних героїв виключно хорошими і вихованими дітьми. Він розумів, що дитячий світ не схожий на дорослий. І не можна повністю заборонити хлопчакам пустуном, адже так вони пізнають щось нове. Слухняні діти з дитинства не самостійні, вони привчаються жити виключно за законами того суспільства, в якому вони народилися. А такі хлопці, як головний герой Том Сойєр або Гек Фінн, самі вибирають собі шлях. Тільки такі бунтарі здатні змінити світ.

В наш час теж є діти слухняні і бешкетники. Багато моїх однолітків багато в чому схожі на героїв повісті Марка Твена. Тому ця книга стала улюбленою для більшості дітей.

Перше очевидне подібність героїв повісті і сучасних підлітків – ставлення до школи. Так, освіта – справа важлива, але набагато приємніше веселощі. Різниця лише у формі розваг. Якщо раніше хлопці тікали зі школи, щоб скупатися в річці, то мої однолітки вважатимуть за краще залишитися вдома, щоб наприклад, вдосталь пограти в комп’ютерні ігри.

Друге схожість – ставлення до дуже слухняним, «доброчесним» учням. Мова йде не про тих, хто просто добре вчиться (таких частіше поважають і просять списати домашнє завдання), а про тих, хто при будь-якому випадку ябедничає вчителям на інших учнів. Таких дітей недолюблюють точно так само, як і Те – Сіда.

Третє схожість – жага пригод. Мої однолітки теж люблять всякі вигадки, розіграші. І хоча в наш час вже навряд чи хто шукає скарб, як робили це Том і Гек, але і сьогодні є чим зайнятися дітям з хорошою фантазією. І точно так само, як і героїв повісті, моїх однолітків часто карають за надмірний політ фантазії. Але хіба це може зупинити цих пустунів? Ні, якщо все забороняти дітям, то вони просто стануть вчитися обманювати. Підлітки часто бунтарі, тому що хочуть більше свободи і розуміння. Тому я розумію Тома, коли він для того, щоб не фарбувати паркан, а піти на річку, обвів навколо пальця інших хлопчаків і тітку Поллі. Його кмітливості можна тільки позаздрити. Він по суті нікого не примушував працювати, а так «прорекламував» свою працю, що він став цікавий іншим дітям. Хіба міг би до цього додуматися зразковий хлопчик?

Мої однолітки мало чим відрізняються від героїв повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», незважаючи на те, що книга написана була давно. Багато хлопців хочуть бути схожими на Тома Сойєра, тому що він сміливий, кмітливий пустун, який любить пригоди, але також він вміє дружити і співчувати іншим героям.