Над чим змусила мене замислитись «Повість про Петра і Февронії Муромських»?

Письменник 16 століття Єрмолай-Еразм створив повчальне захоплююче твір «Повість про Петра і Февронії Муромських». Головна ідея – оспівати доброчесних правителів Петра і Февронію, на прикладі їх родини показати людям силу любові і відданості. Петро і Февронія – історичні образи, але багато в чому ідеалізовані автором.

Оповідання жанрово відноситься до житійну прозі, але фактично воно вийшло за її межі. В «Повісті про Петра і Февронії Муромських» ми можемо знайти не тільки релігійні, але і фольклорні мотиви. У чому розповідь нагадує чарівну казку.

Твір Єрмолая-Еразма над чим змушує замислитися читачів. Тут дивно все: і ситуації, і образи головних героїв. Петро і Февронія наділені такими моральними якостями, як: мудрість, милосердя, чуттєвість, сила волі.

Чи замислювалися ви, наскільки складно правителя бути справедливим? Багато піклуються лише про особисту вигоду. Не таким зображений Петро. Коли ще правив його брат Павло, він не влаштовував інтриг, не намагався скинути його з трону. Навпаки, він допомагав йому у важкі хвилини життя.

Як-то зачастив до княгині змій-ґвалтівник. Приходив він в образі князя, обманюючи цим всіх, окрім княгині. Розповіла вона про все чоловікові, і вони вирішили перехитрити ворога. Застосувавши тактику добрих прельщений, правителька вивідала головну таємницю змія. Перемогти його міг брат князя Петро за допомогою Агрикова меча. Обраний долею Петро не став ухилятися і допоміг брату розправитися зі змієм. Чи це не приклад справжньої хоробрості і спраги справедливості? Тут є над чим замислитися сучасним людям.

Ще більш разючим чином у творі є Февронія. Вона народилася в простій селянській родині. Але автор підкреслює її добрі якості, якими володіє навіть не кожна благородна жінка. Таким чином, автор прибирає нерівність між «великими» і «маленькими» людьми. Головне, не походження, а те, що в душі.

Февронія гідна поваги, адже вона розумна і доброчесна. Перше, чим зачаровує дівчина – це красиві загадкові речі. Але не тільки на словах вона мудра, але і на ділі. Простій селянці вдається вилікувати небезпечну хворобу князя.

Змусило мене задуматися і те, що Февронія, незважаючи на свою доброту, вміє добиватися бажаного. Вона просить князя одружитися на ній після одужання. Князь не стримує обіцянку, як і очікувалося. Дівчина знала про це і не залікувала декілька виразок. Правитель знову звернувся до неї і на цей раз стримав обіцянку. Адже зрозумів, що перед ним благородна, але наполеглива дівчина.

«Повість про Петра і Февронії Муромських» змушує задуматися над справжніми життєвими цінностями, такими як: любов, відданість, вірність, безкорисливість, милосердя.