Аналіз комедії Фонвізіна «Недоросль»

1782 рік знаменується виходом у світ прекрасної комедії «Недоросток», автором якої стає Д. І. Фонвізін. Він представляє свій твір друзям і світським знайомим, щоб отримати їх оцінку і критику.

Більшість тих людей, які вперше почули комедію «Недоросль», були захоплені її змістом і талантом автора. Дана робота була позитивно похвалена самою імператрицею Катериною II. А. С. Пушкін був у захваті від яскравих образів, які були в основі комедії. Він був захоплений образами Простаковых.

Для того щоб створити гармонію у своїй комедії, автор використовує як злих, так і добрих героїв. Завдяки такому контрасту людських якостей, читач може побачити сім’ю Простаковых, саму господиню і її сина в самих нехороших вигляді.

У комедії існує світ Скотининых і Простаковых. Всі вони жорстокі й неосвічені, грубі й самолюбні. Крім управління своїми селянами, вони прагнуть поширити свою владу над благородними людьми.

Хто ж у комедії «Недоук» займає протилежну сторону запеклих дворян? Це офіцер Мілон, Софія і її наречений, Стародум, чиновник Правдин, дядько Софії. Саме ці два світи представлені читачам. Вони показують абсолютно різні людські якості і дозволяють нам провести порівняння і зробити висновки.

Пані Простакова і Стародумов – це два найбільш непримиренних образу, які відкрито ведуть протистояння. Яскравим прикладом сутності внутрішнього світу цих героїв є ситуація на уроках Митрофана. Простакова відверто заявляє синові, що ділиться грошима з іншими не потрібно, що всі знайдені кошти потрібно залишати собі і ніяк по-іншому. Стародум проповідує зовсім інші ідеї в спілкування з Софією. Він говорить про те, що необхідно допомагати нужденним, ділитися всім, що в тебе є.

Читаючи комедію «Недоросль», ми звертаємо увагу не тільки на образ пані Простакової. А як жалюгідний та низький її син, який зовсім не пристосований до життя, який не володіє навіть найелементарнішими правилами і знаннями. І такі герої з сімей Простаковых і Скотининых, хочуть прорватися у світ благородних людей, зі своєю жорстокістю, грубістю і нелюдськістю.

У ході розвитку сюжету, ми бачимо, що грубість Простакової зіграла з нею злий жарт. Вона стала настільки безмежною, вона зовсім перестала розуміти, що добре, а що погано. Навіть рідні для неї люди стали жертвами її грубості. Чоловік пані настільки став боятися Простакову, що висловлював свої думки, запинаючись і замолкая. В кінцевому підсумку, Простакова втрачає все – свій рідний дім, село і сина. Позитивні герої комедії перемагають, використовуючи можливості Правдіна – стійкого зберігача закону.