Потрібно втілювати свої мрії в життя?

Мрії – невід’ємна, прекрасна частина нашого життя. Люди ставляться до них по-різному: одні з усіх сил намагаються зробити мрії реальністю, інші не проти помріяти, але робити які-небудь вчинки не готові, треті відмахуються від найсокровенніших прагнень, мовляв, все одно нічого з цього не вийде. Рано чи пізно виникає питання, чи потрібно втілювати свої мрії в життя? Відповісти на нього допоможуть не тільки глибокі роздуми, але і сюжети, герої літературних творів.

Я думаю, що втілювати в реальність потрібно тільки ті мрії, які дійсно дорогі серцю. Такі мрії не скороминущі, вони дозрівають в душі впродовж довгих років і ніякі негаразди не здатні їх розвіяти. Якщо заповітна мрія, у людини ніколи не виникне серйозних сумнівів, йти до неї, чи ні. Якщо ж мрії виткані з швидкоплинних вражень та емоцій, слід запитати себе: «А чи потрібно прагнути до цього? Може, я просто витрачу час?».

Мрію, міцно засевшую в думках і серці обов’язково потрібно спробувати здійснити, інакше ризикуєш шкодувати про те, що навіть не спробував наблизитися до неї. Багато людей відмовлялися від заповітних мрій, а потім почували себе так, ніби втратили частинку душі. Іноді сама доля дає другий шанс. Скільки є акторів, які з дитинства мріяли про кар’єру на сцені, але починали працювати зовсім на інших теренах. Волею випадку вони потрапляли на підмостки театру або на знімальний майданчик і залишалися там на все життя.

Щоб відповісти на поставлене питання, можна звернутися до роману І. С. Тургенєва «Батьки і діти». Один з його головних героїв Євген Базарів мріє про те, щоб суспільство розвивалося на законах рівноправності, щоб його сучасники навчилися цінувати працю і повністю віддаватися йому. Ця мрія більше схожа на утопію, ми розуміємо, що втілити її в життя може тільки диво. Однак Євген намагається хоч на крок наблизити її до реальності. Для цього він вступає в полеміку зі старшими, на своєму прикладі показує, яким повинен бути «новий» людина. Втілити свою мрію в життя Євген не зміг, проте вона надихала його на нові звершення, дозволяла відчути себе людиною, потрібною суспільству.

Дивіться також:  Завжди мрія стає реальністю?

Цей приклад показує, що коли мрія дає сили для добрих справ, відмовлятися від неї не варто, навіть якщо ідеальний образ – утопія.

Про власній садибі мріяв Микола з оповідання А. П. Чехова «Агрус». На втілення мрії в реальність чоловік витратив багато сил. Роки він провів у важкій праці, стягуючи стан по копійці. Заради своєї мрії Микола пожертвував любов’ю. А коштував того результат? Може, потрібно було відмовитися від прагнень? Я думаю, що герой вчинив правильно. Адже якби він залишився жити в міській квартирі, рано чи пізно його б зруйнували її тіснота і думки про те, як добре жилося б в заміському будинку.

Образ Миколи доводить, що втілювати мрію в дійсність потрібно. Тим не менш, при цьому не можна забувати про те, що роки йдуть і потрібно знаходити час жити і радіти життю, а не тільки передчувати виконання мрії.

Таким чином, втілювати мрію в життя потрібно, адже її здійснення дарує людині щастя, надихає його на нові перемоги.