Твір-міркування з прислівя «Яблуко від яблуні недалеко падає»

Під час збору врожаю, яблуко не впаде далі дерева, так і дитина, буде завжди поруч з батьками, нехай не у фізичному сенсі, а в духовному.

Ця приказка стосується питання виховання і найчастіше застосовується до дітей. Але батькам теж не варто забувати, що вони подають приклад своїм чадам.

Найбільш яскравим прикладом класичної літератури є Митрофанушка, про який писав Фонвізін у комедії «Недоук». Матінка прищеплювала синові такі якості, які, як їй здавалося, будуть придатні для життя. Вона не виховувала в ньому честь і доброту, а виростила його брехуном і ледарем, жаднюгою, не цінують моральні підвалини суспільства. І матінка поводиться негарно, не вважається ні з чиєю думкою, будь-то подані або чоловік. Коли вона звернулася до Мітрофанушке за проханням, він сказав, щоб вона не нав’язувалася. А чого можна було очікувати? Якщо мати сама навчила його такої поведінки і сприйняття людей. Як кажуть, яблуко від яблуні недалеко падає».

Давайте згадаємо казку «Дванадцять місяців», автор якої С. Я. Маршак, що висміює людські пороки у своїй творчості. Пізніше, казка була екранізована. У сюжеті теж є своя яблунька і яблучко. Мачуха та її дочка Глаша. Вони схожі не тільки якостями характеру, але і зовні. З дитинства до доньки проявлялася надмірна турбота, що і спричинило негативні наслідки в її характері.

Глаша, як і її мати, дебела, зла, уперта, лінива. Це негативні герої, які викликають у читача відразу. Мачуха і дочка вирішили отримати подарунки. Спочатку до місяців пішла Дочка, її спілкування викликає неприязнь і показує її невихованість і жадібність. Але Січень не витримав такої поведінки і ставлення до них і підняв заметіль після того, як він змахнув рукавом. Дівчинку закружляло хуртовина, яка піднялася до неба і вона замерзла. Мачуха вийшла її шукати, довго кружляла по лісі, але так і не знайшла її і теж замерзла.

Саме тому батьки хочуть навчити своїх дітей найкращому: як спілкуватися з людьми, як поводитися в суспільстві, бути доброю людиною, прикладом для інших. Адже діти – це відображення батьків. І якщо поведінка дитини негарне, значить, його не виховали належним чином. У дитини потрібно вкласти всі старання і все завзятість, щоб потім не було соромно, тому що соромно за себе, в першу чергу.

Любіть, шануйте себе і своїх близьких. Виховуйте людину в собі та в своїх дітях. Будьте гарним прикладом.