Яка різниця між сміливістю і ризикованістю?

Сміливість – це гідне якість, що характеризує людину, яка свідомо робить сміливі вчинки, не боїться і не трусить у відповідальні моменти. Людина діє на благо інших, показує гідний приклад. Ризикованість – це якась лотерея, чоловік не впевнений у виході вчинку і сподівається на удачу. Ризикнути чи ні? Такий ризик не завжди виправданий.

На відміну від сміливого людини, ризикований не завжди буде здатний проявити себе. Мужність має на увазі під собою благий намір, а ризикованість – це своєрідна перевірка везіння, яка не завжди закінчується успіхом.

Про наслідки цих якостей розповідається в літературі. Сміливі вчинки можна прирівняти до подвигів, а ось ризиковані – якась гра. Прикладом сміливого вчинку можна назвати епізод з твору «Стара Ізергіль», а саме «Легенда про Данко». Коли все село боялася жити в темряві, в їх житті з’явився молодий, але сміливий хлопець Данко, який не побоявся пройти через ліс, повести за собою людей і розповівши їм шлях своїм полум’яним серцем. Цей вчинок дійсно можна назвати сміливим, адже він оцінював свої можливості і наслідки і прийняв усвідомлене рішення вчинити саме так.

Тема невиправдану ризикованість піднімається в поемі «Євгеній Онєгін». Євген, вирішив запросити Ольгу на танець, викликав тим самим ревнощі у Ленського, діяв на свій страх і ризик, не задумуючись про страшні наслідки. В результаті Ленський викликає Онєгіна на дуель. Саме в цьому і полягає його ризикованість. Покладаючись саме на це якість характеру, він йде на дуель з одним і вбиває його. Його ризик не виправдався. Хоча Онєгін міг і відмовитися від дуелі, але вирішив ризикнути, адже суспільство не пробачила б йому його боягузтво і слабкість характеру.

Таким чином, велика різниця між сміливістю і ризикованістю. Мужність – якість людини честі, благородне і наслідки його йдуть на користь і людині й суспільству. Ризикованість – це дурість, невиправдане якість, іноді проявляється і від безвиході вибору. Користі від такого ризикованого кроку немає ні для кого. Краще всього, коли людина здійснює вчинки з ясним розумом, а не під впливом емоцій або для піднесення себе над іншими людьми. Ризикованість також може бути присутнім і в момент сміливого вчинку, це відбувається тоді, коли людина усвідомлює всі ризики вчинку, що він втрачає і що отримає.