Твір-опис за картиною І. К. Айвазовського «Девятий вал»

Картина В. К. Айвазовського «Дев’ятий вал» просто вразила мене своєю реалістичністю з першого погляду. Вона прекрасна! Таке видовище можна дійсно побачити в реальному житті, на просторах бурхливого моря.

Перед нами зображено всю велич водної стихії, вона торжествує. В її полоні виявилася невелика човен, в якій сидять моряки і борються за своє життя.

На задньому плані картини глядач спостерігає за підіймається з-за обрію сонцем. Воно говорить про те, що море незабаром вщухне, а поки морякам доведеться поборотися з величезною хвилею, що на них насувається.

Її називають дев’ятий вал. Вона здається в десятки разів більше тієї човна, що заплутала у морських просторах. Моряки не зневіряються, дев’ятий вал не лякає їх. Вони готові битиметься з морською стихією, і виграти цей поєдинок. Все з більшою і більшою силою моряки напали на весла і гребуть вперед.

Сонячна стежка, яка створена з світлих променів, дарує надію на краще, пробуджує мужність у серцях і сміливість у грудях.

Особливу увагу глядача привертає контраст кольорів. Світлі відтінки так гармонійно поєднуються з темними палітрами бурхливого моря.

Якщо тривалий час вдивлятися в картину Васнєцова, вона оживає в моїй уяві і все, що відбувається здається реальністю. Художнє творіння, написане рукою справжнього майстра, надихає, зміцнює дух і пробуджує бажання боротися до кінця. Адже наполегливі старання здатні пролити яскраве світло навіть в непроглядній темряві.