Яка різниця між істинною і помилковою метою?

Мета в житті може бути як істинною, так і помилковою. Справжня мета відтворюється у людському розумі і йде від серця, від того, чого хоче людина більше всього і до чого він прагне. Це може бути і освіта, професія, положення в суспільстві або прихильність коханої дівчини. Помилкова мета – та, яку людині нав’язали або він сам собі придумав, лише б не жити безцільно. Таку мету можуть поставити батьки, влаштувавши своє чадо до ВУЗУ, в який він не хотів.

Чоловік міг сам поставити собі за мету – знайти високооплачувану роботу, але у нього немає щирого бажання на неї ходити, і робить він це виключно заради заробітку і самодостатності, але бажаючи при цьому працювати там, де йому буде комфортно і вільно.

У літературних творах не раз піднімається тема мети в житті. Сюжет показує справжню мету людини і його наміри. Видно одразу, де справжня мета, а де помилкова.

Так, ця тема порушується у романі «Злочин і покарання» М. Ф. Достоєвського. Головний герой – Розкольників обрав для себе свою мету і засіб її досягнення. Він вирішив, що вбивши стару, він позбудеться від усього зла і несправедливості. Стара була для нього збірним образом. Така мета є помилковою, адже він помилився, нічого ж не змінилося після її вбивства. Він вибрав цю мету в емоційному пориві. Розкольників дійсно розкаявся, коли зрозумів весь жах наслідків своїх діянь. Помилкова ціль страшна і має незворотні наслідки.

У поемі Гоголя «Мертві душі» прикладом істинної мети є поведінка Чичикова. Для досягнення мети він їздив по поміщикам і скуповував списки їх мертвих душ, видаючи їх за живих селян. Його справжня мета – розбагатіти. Він користувався всіма засобами: умів зачарувати скупих поміщиків, призвів багатьох людей до того своїми манерами, мав їх всіляко до себе і знайшов підхід до кожного. Він став шанованою людиною і крім списків він отримав і скринька з монетами. Образ Чичикова показовий і мета його істинна, про яку потім дізналися всі. На жаль, його списки визнали недійсними. Але ніхто не опинився в біді і тим більше убитий. Така різниця цих цілей.

Таким чином, істинна і помилкова ціль мають місце бути в житті людини, але вибираючи одну з них, людина має пам’ятати про свою щирість і наміри, які повинні бути чесними і виправдовувати свою мету. Наслідки – найголовніше і про них потрібно думати заздалегідь, прораховуючи кожен свій крок.