Завжди потрібно бути чуйним?

Чуйна людина – людина з доброю душею, який часом може відкласти свої справи заради допомоги іншому, навіть незнайомій людині. Чуйним потрібно бути завжди і у всіх ситуаціях, адже хороший вчинок завжди заохочується. Ви будете в пошані і теж можете розраховувати на допомогу іншої людини. Такі відносини між людьми називаються – взаємовиручкою і служать міцним фундаментом для міцної дружби.

Чуйність також запорука не тільки приятельських відносин, але і любовних. Адже, рятуючи другу половинку, ти даєш віру і надію в себе, закріплюючи амплуа «міцного плеча, на яке можна обпертися у важку хвилину.

Я вважаю, що якщо вас просять допомогти, то краще відкласти свої справи і відправитися рятувати іншої людини. Така людська особливість – правильно розставляти життєві пріоритети. Навчив цим хитрощам, можна стати чуйною людиною.

Про чуйність написано чимало літературних праць. Деякі з таких подвигів заслуговують героїчного поваги. Цікавий приклад чуйності та подяки за неї, розглянутий у творі «Капітанська дочка» А. С. Пушкіна. Це епізод, коли Петро Гриньов віддає свій теплий кожух Пугачову. Він не забуває добрий вчинок і допомагає Петру звільнити Машу. Такий приклад показує, як важливо бути чуйним, і як приємно потім розраховувати на чужу допомогу. І не соромно буде звернутися, адже ти вже допоміг.

Роман «Війна і мир» Толстого також має в своєму змісті приклади чуйності. Наташа Ростова пряме тому підтвердження. Толстой зобразив дівчину чуйною і співчутливої, вона віддала свої підводи, щоб перевезти поранених у військовий госпіталь. Незважаючи на те, що вона майже змінила з Курагиным, цей вчинок досконалий з усією її душевною теплотою. Наташа відповіла на його почуття, їй не хотілося ображати його почуття. Чуйність героїні, в даному прикладі, заснована на допомогу іншим, на людському факторі і всесвітнього добра.

Підводячи підсумок, не можна не відзначити, що в будь-якій ситуації потрібно бути чуйним. Незважаючи на результат і надію на подальшу допомогу. Всі спонукання і бажання повинні йти від серця, без підтексту. Поступаючи так, добро обов’язково повернеться. Якщо не допомогти людині один раз, то в інший раз, він не звернеться до вас, а звернеться до більш чуйному людині. Відкидаючи кого-то можна залишитися зовсім одному. Так що, допомагати треба всім і завжди!