Як повязані поняття жорстокість і байдужість?

Я вважаю, що немає нічого гіршого за байдужість в нашому світі. Навіть жорстокість я не можу поставити на перше місце серед негативних рис характеру. Агресія – це емоції, які майже завжди можна направити в позитивне русло. А байдужість – це відсутність будь-яких почуттів. Воно викликає саму люту жорстокість. І найстрашніше, що люди цього навіть не розуміють. Вони просто кажуть, що їм все одно. Спочатку байдуже ставлення до чужих людей, а вже потім і до сім’ї або до самого себе.

Жорстокість, викликану байдужістю до власної матері, втілює Настя – героїня оповідання К. Р. Паустовського «Телеграма». Настя поїхала вчитися, а потім працювати у велике місто і залишила стару матір одну в селі. З кожним днем здоров’я Катерини Петрівни погіршувався. Кожен день старенька сподівалася не те щоб побачити, а хоча б по телефону почути голос своєї дочки. Навіть трьома рядками від дочки Катерина Петрівна була б рада. Але Настя занурилася в роботу, там вона не була байдужою, а допомагала колегам. Її вважали доброю і чуйною людиною. Коли дівчині прийшла телеграма про смерть матері, Настя навіть не відкрила її прочитати, а байдуже поклала в сумку. Цей вчинок показує, як важлива для неї була жінка, яка її виховала.

Ігнорування телеграми від матері – самий жорстокий вчинок. Звичайно, дівчина усвідомила, як неправильно вона надходила. Настя хотіла б повернути час назад і приділити мамі більше часу, а також попросити прощення за байдужість. Але життя не прощає таких помилок. Байдужість до близькій людині одно його вбивства. Рідні чекають від нас підтримки та уваги, турботи і ласки. Обов’язок дочки – це не грошові перекази, а щоденна увага до батьків. Як буде жити далі Настя?

Мені здається, що така біль і втрата ніколи не забудеться, вона буде до кінця своїх днів картати себе за виявлену байдужість до матері. Жорстокість передбачає не тільки якісь злі фізичні або психологічні дії, але і відстороненість. Людина хоче бути потрібним своїй родині, а якщо від нього відмовляються, він втрачає підтримку. Сім’я тримає нас на цій землі і додає впевненості. До рідних не можна ні в якому разі ставитися байдуже!

Жорстокість і байдужість тісно пов’язані між собою. Шкода, що чоловік не відразу це розуміє. Героїня оповідання Б. Єкімова «Говори, мама, говори» ще встигла усвідомити, що ставилася до матері байдуже. Дівчина вважала, що витрачає на розмови з матір’ю надто багато грошей. Але, на щастя, до неї приходить осяяння, що переривання розповіді матері – найбільша для неї образа. Потрібно цінувати те, що у нас є і не ставитися байдуже до близьким людям, які в нас потребують.