Восьмий подвиг Геракла – Коні Діомеда – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Діомед.

Сюжет. Восьмим доручення Еврісфея для Геракла стало викрадення коней фракійського царя Діомеда. Ці коні були неймовірно гарні і сильні. Цар тримав їх на залізних ланцюгах, тому що ніщо не могло їх утримати. Харчувалися коні Діомеда людським м’ясом. Цар наказав затримувати всіх чужинців і кидати їх на поталу в свою стайню. Еврісфей дізнався про цей нелюдський звичай, зі слів одного жебрака. Він прийшов в Мікени і розповів, як зазнав корабельної разом зі своїми супутниками. Їх захопили фракійці і підвели до стайні. Коли ворота відкрили, нещасні побачили, що вся підлога всіяна людськими кістками. Тільки оповідачеві дивом вдалося врятуватися від зубів коней Діомеда. Еврісфей насилу стримував свою радість. Він ніяк не міг придумати, що б ще доручити Гераклові. Зручний випадок підвернувся абсолютно несподівано.

Прибувши до берегів фракійців, Геракл сміливо попрямував вперед. Знайшовши зловісну конюшню, він увійшов і побачив, що рвуться з ланцюгів могутніх коней. Вони зачули людини і намагалися дістатися до нього. Геракл потужними ударами оглушив усіх коней і загнуздав їх. Син Зевса повів коней до корабля, але за ним в погоню кинувся цар Діомед з найбільш відважними воїнами. Геракл залишив доглядати коней сина Гермеса Абдера і вступив в бій з ворогами. Бій був дуже жорстоким. Геракл не знав пощади, бо був обурений жорстким звичаєм фракійців. Могутній герой убив всіх ворожих вояків разом з Діомедом.

Повернувшись до корабля, він з гіркотою побачив, що коні розбіглися по березі, а Абдера ніде немає. Син Зевса зрозумів, що його товариш не зміг впоратися з прийшли в себе тваринами. Він хотів тут же перебити їх, але схаменувся, переловив коней-людожерів і замкнув на кораблі. Геракл був невтішний. Він влаштував грандіозні похорон, а поруч з курганом заснував місто і назвав його в честь загиблого Абдерой.

Еврісфей прийняв коней Діомеда, але злякався їх неприборканого характеру. Він наказав відпустити їх. Коні сховалися в густих лісах, де їх розтерзали дикі звірі.

Відгук про твір. Вкравши коней-людожерів, Геракл не тільки здійснив черговий подвиг і виконав завдання Еврісфея. Син Зевса урятував багатьох людей від небезпеки бути кинутими на поталу. Та й вбивство жорстокого царя Діомеда і його найближчих соратників напевно дозволило багатьом фракийцам зітхнути вільніше.