Бережіть природу

Як же я люблю ходити в ліс за грибами, прогулюватися в парку, сидіти на лавочці і спостерігати за мирними птахами, які плавають в озері.

Але, що ж я бачу останнім часом. Всі природні місця для відпочинку настільки забруднювались, що знайти чистої галявини без папірців і пляшок практично неможливо. Що ж ми робимо? Як же так сталося, що за зовсім невеликий проміжок часу у нас вийшла так знищити навколишній світ. І якщо ми не отямимося, нашому майбутньому поколінню не будуть відомі такі прості радості, як купання в чистій річці, відпочинок на чистому піщаному пляжі. Людство повинно стрімко діяти, інакше ми знищимо нашу природу.

У шкільні програми був доданий окремий предмет «екологія». На її уроках учні вивчають багато цікавого про нашому навколишньому світі. Вони дізнаються масу дієвих способів, які можуть вплинути на стан забрудненого навколишнього середовища. Не дарма, в нашій країні влаштовуються суботники. Це робиться для того, щоб допомогти комунальним службам у боротьбі зі сміттям і брудом.

І кожен з нас може вважати це своїм обов’язком піти і забрати невеликий шматочок парку, висадити саджанці дерев, зібрати листя і сміття. У цьому немає нічого соромно. Навпаки, такими діями ви подаєте приклад оточуючим. Ви показуєте, що ще є люди, яким не байдужа доля майбутніх поколінь.

Якщо ви дійсно любите природу і вмієте насолоджуватися її красою, ви ніколи не викинете папірець прямо на дорогу, ви завжди донесете сміття до потрібного місця знаходження. Ви будете робити зауваження друзям, знайомим і навіть звичайним перехожим, які порушують порядок і намагаються своїми діями принести шкоду навколишньому середовищу.

І якщо кожен з нас замислиться над своїми вчинками, зробить правильний вибір і візьме курс на збереження природи рідного краю, тоді у наших майбутніх покоління ще є шанс на щасливе і гармонійне проживання із справжньою, живою природою.