Важливо в сучасному світі знання російської мови?

Більш ніж сотні мільйонів людей російську мову — рідна, і, безперечно, вона має світове значення. Російська мова має статус державної мови в Росії, найбільшої країни в світі, він досить поширений на планеті як мову міжнаціонального спілкування. В даний час у багатьох країнах зростає інтерес до вивчення російської мови. Це обумовлено розвитком економічних відносин і зростанням культурного взаємодії Росії з іншими країнами. У зарубіжних університетах багато студенти вивчають російську мову, щоб в оригіналі читати твори російської класики, оскільки усвідомлюють велич нашої літератури.

Яке знання російської мови на території самої Росії? Ще не так давно був визнаний сумний факт: російські школярі краще володіють англійською мовою, ніж російською. Російська мова засмічена англицизмами, інтернетним сленгом. Із зростанням національної самосвідомості, хочеться вірити, ситуація почала дещо змінюватися в кращу сторону. Щороку в країні проводяться диктанти, перевіряючі грамотність населення.

Однак у школах годинник з літератури скорочені, вивчення її поверхово, а інтернет відвернув більшість дітей від читання. А адже все багатство російської мови зосереджено в творах нашої великої літератури. У спілкуванні підлітків мова спрощена до межі. Читання молоддю сучасних бестселерів не збагачує словниковий запас. Обумовлено це тим, що нинішні автори змушені з комерційних міркувань підлаштовуватися під сучасну молодь, для сприйняття якого доступний мову найпростіший. Більшості наших школярів дуже важко здолати твори Толстого, Тургенєва, Достоєвського, тим більше сприймати красу поезії Пушкіна, Лермонтова, Блока.

А без знання російської класики немає справжнього знання російської мови. Без глибокого знання рідної мови немає справжнього національної самосвідомості, немає культури нації. Ось чому для російських людей так важливо знати свою мову по-справжньому. Якщо в сім’ях почнуть читати дітям книги, то ситуація може виправитися. Необхідно відроджувати в країні любов до читання. Мову через читання вплине на формування розуму і душі дитини. А якими будуть наші діти, таке й майбутнє нашої країни.