Чому люди охороняють памятники історії?

Люди вважають належним охороняти пам’ятки історії, щоб не забувати минуле своєї країни, не перетворюватися в Іванов, не пам’ятають споріднення. Пам’ятки історії — це і культурне надбання нації. Особливості архітектури кожної епохи, меморіали, зразки досягнень науки і техніки необхідно зберігати для пам’яті нащадків.

На жаль, пам’ятки архітектури не завжди зберігаються. Це культурна катастрофа, коли гинуть великі твори мистецтва, зносяться скульптури, адже це негативно позначається на духовному світі людини. Є щось протиприродне в зникненні пам’яток культури і творів мистецтва, оскільки вони повинні бути передані нащадкам.

Д. С. Лихачов у своїй книзі «Листи про добре і прекрасне» розповідає про варварського знищення історичних пам’яток. Це і блюзнірський вибух пам’ятника Багратіону на його могилі, і знесення Подорожнього палацу в Ленінграді. Автор згадує про дбайливе ставлення наших бійців до пам’ятників культури під час війни. Академік Д. С Лихачов вважав святим обов’язком громадян охороняти спадщину минулого. На його думку, кожному пам’ятнику архітектури властива індивідуальність, тому відновити його, якщо він втрачений, неможливо. І відповідальність за збереження пам’яток архітектури перед майбутніми поколіннями лежить на нас.

У Російській Федерації історичні об’єкти, офіційно визнані такими, що охороняються державою, хоча це не завжди гарантує їм захист від руйнування.

На регіональному рівні до охорони історичних пам’яток підключаються громадські організації. Найбільш відомий серед цих рухів «Архнадзор» (Москва), «Живий місто» (Санкт-Петербург). Вони націлені зберегти старовинні ландшафти, види, унікальну архітектуру. У роботі ці організації вдаються до публікацій в пресі, проводять мітинги, організовують ходи, звертаються письмово до влади, збирають підписи. Так активним діячам «Живого міста» вдалося зібрати понад 10 тисяч підписів, які запобігли зведення хмарочоса, який закриває Смольний собор. Крім того, «Живий місто» відзначився складанням списку історичних пам’яток Санкт-Петербурга, яким загрожує знищення. І цей список оприлюднений на порталі організації.

Таким чином, люди вважають своїм обов’язком охороняти пам’ятки історії, тому що вони не байдужі до минулого своєї країни і до її майбутнього. Відомо, що без минулого немає майбутнього.