Чи може людина впливати на майбутнє своєї країни?

Так як ми живемо в демократичній державі, то право вибору влади за законом належить народу. Враховуються всі голоси учасників виборів, тому кожна окрема людина впливає на результат голосування, а результат виборів — це майбутнє країни.

Дуже важливо, щоб люди не залишалися осторонь від участі у виборах, усвідомлювали свою відповідальність перед майбутнім держави, подальшим його розвитком. Звичайно, коли країна готується до виборів у депутати Державної Думи, у багатьох виникають сумніви, чи можна довіряти запропонованим кандидатам. Як не помилитися, віддаючи свій голос? Адже таким чином людина довіряє комусь долю своєї Вітчизни.

Громадянам своєї країни необхідна обережність і пильність, щоб захистити себе від популістських впливів. Потрібно критично ставитися до передвиборчим обіцянкам новоспечених партій. У гонитві за голосами електорату вони нерідко обіцяють манну небесну. Громадянам слід тверезо оцінювати ситуацію в країні і робити висновки про реальних можливостях держави, зіставляючи їх з заявами тих, хто намагається пробратися до влади. Уважно стежачи за передвиборчими перегонами, люди повинні усвідомлювати, що їх голос у підсумку може мати вирішальне значення.

Крім виборів, вплив окремої людини на майбутнє країни може здійснюватися іншим чином.

Оскільки суспільство має демократичний характер, громадяни можуть вступати в зацікавлені групи, бути у складі політичних партій, рухів та інших організацій. А в таких об’єднаннях часто підтримується зв’язок з представником влади, що дає організаціям можливість впливати на їх цікавлять політичні моменти.

Змінити якесь державне рішення громадяни можуть, звернувшись з листами та петиціями потрібні організації або в пресу. Так створюється суспільний резонанс, і влада змушена буде внести зміни в прийняте раніше рішення.

Підводячи підсумок сказаному, можна стверджувати, що окрема людина здатна впливати на майбутнє своєї країни. Людина не гвинтик у системі, але це накладає на нього і моральну відповідальність, яка повинна виражатися в серйозному підході до виборів та інших політичних справах держави.