Твір-роздум за прислівям «Слово ділом кріплення»

Безліч прислів’їв пов’язане зі словами, а саме з обіцянками. Одна з таких прислів’їв: «Слово ділом кріплення». Прислів’я – величезна скарбниця знань, яка дійшла до нас.

Слово має велику вагу і значущість. Словом можна вдарити, можна пошкодувати, образити, похвалити, підштовхнути до дії, викликати апатію. Сенс слів величезний – важливо бути господарем свого слова.

Так, можна говорити, що завгодно, словниковий запас людей великий, але краще, коли слова має місце бути і підтверджується дією. Саме в таку ситуацію потрапив і я.

Я, як зазвичай, робив уроки і мені подзвонив брат. Мій старший брат, який живе в Твері і запросив мене в гості на наступні вихідні. Будні пролетіли швидко. В суботу ми з класом поїхали на каток, а потім вирішили відвідати кінотеатр. На позитивних емоціях від проведеного дня я повернувся додому. Коли я взяв телефон в руки, що з-за моєї забудькуватості залишився вдома, я згадав, що у мене вже були плани. Я не стримав своє слово перед братом, не підкріпив його дією. Я підвів його, така поведінка характеризує мене, як не людини свого слова. Напевно, брат скасував свої плани і чекав мене. Я вирішив виправити ситуацію і зателефонував йому. Вибачився і пообіцяв обов’язково приїхати наступного тижня. Тепер, я не повинен його підвести. Брат – мій близька людина, родич, його думка мені дуже важливо і я обов’язково виправлю ситуацію.

Наступний тиждень пролетіла швидше попередньої і я, прийшовши додому вже зібрав сумку і виїхав до брата. Дорога була швидка, автобус плавно наїжджав на купини, ніж укачал мене. Я прокинувся перед своєю зупинкою і йшов до будинку брата. Побачивши його, я зрозумів, як добре бути порядною людиною і вміти підкріплювати слово ділом. Наші вихідні були приголомшливими. Вдень ми гуляли по парку, їли солодку вату і каталися на каруселях, а ввечері дивилися комедії. Як же все-таки приємно і братові і мені, коли слово – це не просто букви і звуки, а осмислене дію. Приємно виконувати свої обіцянки і знати, що ти людина, якій довіряють. Після кількох таких підкріплених слів, люди починають поважати тебе і вірити на слово. Як багато означає це слово для людей.

Багато я зустрічав таких людей, які багато говорять, а мало роблять. З ними, не те, що дружити – знатися не хочеться. Всі хочуть мати надійних друзів, відповідальних і готових прийти на допомогу, а не просто так говорять про це. Красиве слівце красиво вчинком.