Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «Ранок у сосновому лісі»

Серед безлічі картин великого російського художника В. І. Шишкіна, мені найбільше подобається картина «Ранок у сосновому лісі». Вона викликає виключно позитивні емоції, наповнює серце радістю і душевним спокоєм.

На картині «Ранок у сосновому лісі» зображена величезна бура ведмедиця і три маленьких ведмежати, які веселяться на залитій першими сонячними променями лісовій галявині біля поваленої сосни. Швидше за все, цю вікову сосну повалив нічний ураган, переламавши її надвоє. Верхівка дерева виявилася переваленной в яр, над яким піднімається сіруватий туман. Але ведмежатам вже не страшний нічний ураган і його наслідки, вони безтурботно граються і грають біля поваленої сосни.

А осторонь сидить мама-ведмедиця. Вона, немов вихователь в дитячому саду, спостерігає за своїми діточками. Для неї, як і для будь-якої матері, найголовніше це застерегти своїх дітей від небезпеки, убезпечити їх життя і здоров’я.

Картина «Ранок у сосновому лісі» показує нам природу у своєму природному вияві, з природними фарбами та принципами виживання. Дивлячись на неї, мимоволі починаєш замислюватися про долю нещасних тварин у зоопарках, яких тримають у клітках і вольєрах. Хочеться зняти всі замки, відчинити двері і випустити всіх тварин на свободу в їх природну середовище проживання.

Я дуже вдячний В. І. Шишкіну за його вміння своїми картинами пробуджувати в нас любов до природи, до птахів і тварин.