Образ Насті в казці-були Пришвіна «Комора сонця»

Дівчинка Настя в казці Пришвіна «Комора сонця» була старшою сестрою Митраши. На дітей обрушилося горі, обидва вони осиротіли в роки Великої Вітчизняної війни.

Однак сестра з братом не впали духом. Вони сміливо вступили в доросле життя, так як з дитинства дивилися на приклад подається їм тоді ще живі батьки.

Автор описує читачеві зовнішність Насті у всіх подробицях і дає їй миле прізвисько «золота курочка на довгих ніжках».

Дівчинка, як і її покійна мати, дуже працьовита. Вона рано встає, веде господарство, робить справи по дому. Вона практично сформована особистість зі своїми бажаннями, цілями та ідеалами. Серце у неї добре, душа відкрита. Автор наділяє дівчину надзвичайною мудрістю і розсудливістю. Це проявляється і в спілкуванні з братом, і у відношенні до оточуючих.

Обставини змушують її вступити в доросле життя, але в душі Настя залишалася дитиною. Вона бере на себе відповідальність за своє життя, і за життя брата, проте коли трапляється суперечку з ним, дівчинка не змогла впоратися з емоціями і образою. Дороги дітей розходяться, і вони залишаються наодинці зі своїми думками і дикою природою.

Те, що Настя не пішла за Митрашей, показує, що безстрашна дівчина, і буде відстоювати свою правоту. Це ж можна віднести і до недалекоглядності дівчинки. В силу юного віку, дівчинка не може до кінця проаналізувати ситуацію. Але все ж у ній вже живе «жіноча натура». Ось саме вона і багатолика і складна. Вона і працьовита, і утонченна, та має властивості ображатися, в цей же час швидко не злопам’ятною.

Автор згадує про жадібність, з якою Настя збирала весняну брусницю. Швидше за все, це просте відчуття азарту, яке притаманне багатьом людям. У гонитві за своєю метою, не зможуть вчасно зупинитися. Не варто строго судити і цю дівчинку. Адже вона все дитина, якому випала не дитяча доля. Незважаючи на смерть батьків, дівчинка не озлобилась, не стала черствою до людського горя, не вимагала до себе особливої уваги. Якщо б вона відчула людську жалість до себе, то це б її, швидше за все, образило, ніж довелося по душі.

Все-таки позначається виховання і любов, яку дітям змогли дати батьки. Від матері вона успадкувала почуття відповідальності, доброчесності і безкорисливості. Від батька любов до всього живого, посидючість та аналітичне мислення.

Те, що пережили ці хлопці під час Великої Вітчизняної війни – по силам навіть не кожній дорослій людині. Їх безстрашністю захоплюється навіть сам письменник. Видно, що Пришвін пишається дітьми і приводить їх у приклад іншим, більш старшому поколінню. Адже саме на таких людях і тримається вся наша велика і могутня Росія. Саме завдяки таким сміливим, чесним і з величезною силою волі людям, країна змогла відстояти свою свободу і стала непереможною в сутичці з ворогом.

Настя зі своїм братом, у цій казці є символом міцного духу, загартованого характеру, і найбільшою перемогою людини над будь-якими обставинами.