Твір-опис за картиною А. А. Пластова «Фашист пролетів»

Багато картини А. А. Пластова наповнені серйозним і суворим життєвим сюжетом. Саме такі полотна западають в душі і залишають слід надовго, а то й назавжди. До однієї з таких робіт можна віднести картину «Фашист пролетів».

Охоплюючи поглядом дане полотно в перший раз, воно здається мені досить симпатичним і красивим. Яскраві і соковиті фарби осені переодягли листяні дерева жовті вбрання. Погода прекрасна, небо чисте і безхмарне. Але, лише варто зупинити свій погляд на деталях і мене охоплює жах.

На золотистої траві лежать убиті корови, а внизу полотна зображений маленький хлопчик, якого наздогнала смерть. Може, він просто притулився до землі і приліг відпочити? Ця думка первее всіх відвідала мене. Але, вдивляючись вдалину небесних просторів, я заметала невеликий фашистський літак, що пролітав над цією місцевістю.

Згадуючи події війни, я розумію, що після таких нальотів фашистських літаків в живих мало хто залишався. Хлопчина сидів на лузі і потрапив під обстріл. Разом з ними загинули і корови, яких він випасав. Вижив після бомбардування худобу, оглядається довкола і чекає повторного нападу.

Поруч з тілом хлопчика сидить собака. Вона нерухома. В її очах жах. Адже таке розумне тварина чудово розуміє, що сталося і що сталося. Вона втратила свого улюбленого господаря і тепер вже не в силах йому допомогти. Більше не буде між цими друзями веселих ігор і завзятих забав.

Ця картина вкотре нагадує нам про жах війни, про ті непоправні втрати, які поніс народ. Як же мені хочеться, щоб такого лиха більше ніколи не було, щоб не проливалася людська кров. Давайте просто радіти і насолоджуватися світом, теплим сонцем, посмішками близьких, гучним сміхом дітей. Давайте пам’ятати!