Аналіз вірші Рубцова «Зірка полів»

Зірки з давніх часів притягують людини. Хтось захоплюється ними, хтось ненавидить, а хтось сходить з розуму, дивлячись на ці нічні світила. Для Миколи Рубцова зірка стала невід’ємною частиною життя. Це маяк, який висвітлював його життєвий шлях, дарував надію, зігрівав у важку хвилину.

Вірш «Зірка полів» стало твором, в якому Рубців висловив своє ставлення до зірок. Характерно, що у поета, зірка-це не просто небесне тіло, це частина природи. Автор каже, що зірка – це частина землі. Рубців пов’язує зірки з землею, називаючи їх «зірка полів».

На думку автора, основним завданням зірок є наповнення сердець людей світлом і вірою.

Сам Микола Рубцов не раз підкреслює, що у хвилини труднощів та невизначеності саме «зірка полів» показувала йому потрібний шлях. Зірка стала для поета талісманом і тотемом, який з дня у день давав йому захист, адже «вона горить над золотом осіннім, вона горить над зимовим сріблом…». Поет вірив, що «зірка полів» допомагала не тільки йому, вона вказувала шлях кожному подорожньому, який збився з дороги.

Рубцов був людиною не легкої долі. З ранніх років він на собі відчув, що таке голод і холод, приниження і закиди, він не раз відчував почуття власної непотрібності. Життя в дитячому будинку також відклала відбиток на його душі. Але, не дивлячись ні на що, Рубців ні на хвилину не забував, де його батьківщина, хто він є і яка його мета.

Через багато років, будучи вже дорослою людиною й сформованим поетом, Микола Рубцов приїхав на свою малу батьківщину – селище Емецк. Так він згадав часи свого дитинства, знайомі вулички і хати. І, звичайно ж, знову зустрів свою стару знайому – «зірка полів». Микола Михайлович зазначає, що «… тільки тут, в імлі заледенелой, вона сходить яскравіше і повніше».

Поет дуже радий і безмірно вдячний своїй «зірці полів» за те, що вона жодного разу не зрадила його, що супроводжувала все життя і вказувала потрібний шлях. Завдяки їй, він з гідністю пройшов свою дорогу, яка називається життя.