Яка роль цитат у мовленні? (твір на лінгвістичну тему)

Цитати в наших текстах – досить поширене явище. Цитатою прийнято вважати дослівне і точне висловлення відомих людей, авторів, інших авторитетних высказывателей думок на різні тематики. Цитати можна зустріти в різних текстах і в різних стилях – в публіцистичному, художньому, науковому. І у всіх цих стилях цитати відіграють свою роль.

Якщо розглядати публіцистичний стиль орфографії текстів, то в них цитати використовуються для переконливого представлення фактів всім читачам, для створення ваги написаного тексту.

Особливою популярністю цитати користуються у сфері журналістики. Вони не тільки підкреслюють важливість висловлювань. З допомогою цитат відбувається емоційний вплив на читача.

Якщо вивчати тексти наукового стилю, то в них цитати грають іншу роль. Вони ілюструють написаний текст, роблять його більш м’яким у прочитанні для читачів і слухачів.

У художньому стилі написання текстів цитати, найчастіше, використовуються для передачі слів головних героїв відомих оповідань і творів. За допомогою цитат, ми можемо уявити собі зовнішній вигляд героя, дізнатися багато цікавого про його характері та манері поведінки. Цитати різних героїв допомагають нам зрозуміти їх емоційний стан. Ті фрази, які притаманні героям в цитатах, допомагають нам скласти докладний портрет персонажа, визначити його до хорошим або поганим героям.

Погодьтеся, яку, проте, важливу роль виконують цитати. Для різних стилів тексту, вона різна. Але, використання цитат робить текст більш насиченим, цікавим і захоплюючим в прочитанні. За допомогою цитат, звичайний сухий текст ніби оживає і може передати нам деякі емоції, викликати у нас різні враження.