Треба бути добрим до того, хто тебе скривдив?

Біблія вчить підставляти того, хто тебе вдарив другу щоку. Мається на увазі, що не можна відповідати злом на зло. Сьогодні багато готові посперечатися з Біблійною заповіддю. Так треба бути добрим до того, хто тебе скривдив?

Ніхто з нас не захищений від образ з боку оточуючих. Реагувати на них можна по-різному: промовчати, зберігши до людині добре ставлення або ж помститися кривдникові. Я вважаю, що потрібно залишатися добрим до всіх людей. У сучасному світі зла більш ніж достатньо, навіщо ж наповнювати цю гірку чашу до країв? Всі ми колись стикалися з образами. Уявіть собі, якщо б кожна людина таїв зло на тих, хто зробив йому щось погане. Навколо нас раз у раз спалахували б словесні перестрілки, бійки і навіть війни.

В літературі є чимало сюжетів, які доводять, наскільки важливо зберігати душевну доброту. Головний герой оповідання І. С. Тургенєва «Муму» був доброю людиною. Чоловіка, звичайно, побоювалися за його сили і строгості, однак челядь знала: Герасим нікого не образить просто так. Зате двірника кривдили і не раз, хоч робили це і не прямо.

Чоловік був закоханий в пралю Тетяну, але дівчина вийшла заміж за іншого. Коли Герасим це дізнався, він не пішов мстити, адже зумів зберегти добре ставлення до Тетяни. Пані дозволила собі забрати у двірника його кращого друга, собаку Муму. Герасим знову зміг пережити горе, не наповнивши серце злістю. Страшно уявити, що було б, якби чоловік вирішив помститися. Але він проявив доброту до кривдників, завдяки чому ніхто не постраждав.

На прикладі Герасима В. С. Тургенєв показав, що доброта дозволяє людині не забруднити свою душу мерзенними вчинками.

Терпів образи оточуючих і Чудик з однойменного оповідання Ст. Шукшина. Чоловік намагався допомогти всім, хто цього потребував, порадувати близьких приємними дрібницями. Його вчинки ніхто не цінував. Чудик часто чув лайку в свою адресу. Можна тільки уявити, як це ранило серце чоловіка. Тим не менш, він не відповідав оточуючим тим же.

Невістка не дуже любила Чудика. Вона не зраділа його приїзду, тому чоловік і його брат були змушені розмовляти на балконі. Скоро жінка домоглася, щоб Чудик зібрав валізи і поїхав додому. Інший би на місці чоловіка влаштував скандал, а то й гірше – зробив би якусь капость. Ось тільки виникає питання, а кому від цього легше? Того, кого ображали? Не думаю, що відповівши грубістю, він не буде мучитися докорами совісті.

Припустимо, що Чудик посварився з невісткою. В такому випадку він міг би втратити і брата, якщо б той став на бік дружини. Герой такої помилки не зробив. Я вважаю, що він вчинив мудро, виїхавши додому без скандалу.

Оповідання «Дивак» ще раз доводить, що зберігши добре ставлення до кривдника, людина зберігає і своє добре ім’я.

Таким чином, до того, хто тебе образив, потрібно бути добрим. Варто пам’ятати, що зло породжує тільки горе, тому не можна дозволяти йому панувати над серцем і розумом.