Твір-опис за картиною І. А. Тихого «Лелеки»

Картина «Лелеченьки» була написана українським художником Іваном Тихим у 1960 році. Час написання картини повоєнний, і хоча художник писав більше всього на військову тематику, на цей раз він зобразив гармонійний краєвид, вклавши в нього філософський символ миру та свободи – лелек. Тихий – тонкий натураліст, прагне максимально достовірно передати побачене. На картині зображена зграя лелек, які прагнуть до неба.

На передньому плані ми бачимо величезного лелеку з розкритими крилами, які промальовані блакитним кольором і знаходять перегуки з небом. Лелеки парять, розправляють крила, немов красуються перед пейзажистом. В усіх їх рухах відчувається легкість і свобода. У кожній птиці свій рух, але всі вони зображують одне ціле – політ.

На Русі вважалося, що лелека – це витончена птах і сільські жителі пишалися, якщо в їх місцевості оселився лелека. Такий знак розцінювали як мир в цьому місці і намагалися всіляко не налякати птаха

Центральний план займає косяк лелек, який піднімається до неба. Небо зображено насичено блакитним кольором зі збитими хмарами. Здається, що ще мить, і лелеки полетять вгору. Незважаючи на силу і міць птахів, їх хаотичні рухи дарують нам відчуття легкості, невагомості і плавності. Невідомо що таїть у собі політ птахів і як довго вони затримаються в цьому славному краї.

На задньому плані ми бачимо невелику лісосмугу, дерево з шикарною і пухнастою кроною. Десь вдалині видніються обриси гір, теж в синьому кольорі і невелику оберемок очеретів.

На картині переважає синій колір – колір спокою і миру. Картина гармонує і призводить до душевної рівноваги. Лелеки ніби сполучають землю і небо воєдино.

Поле під лелеками яскраво зеленого кольору, що додає загальній гаммі свіжості та наводить на думку, що час року, зображене на полотні – літо. Крім великих, ширяють птахів зображена справжня краса російської природи.

Художник дійсно майстер своєї справи: наскільки складно передати динамічність птахів, але йому це вдалося. Дивлячись на картину, хочеться самому побачити цей прекрасний політ, лягти на нескошене поле і милуватися таким красивим небом; забути про повсякденні проблеми і тягостях життя. Неймовірне бажання приїхати додому, в рідні краї, забуту село викликає картина «Лелеки». Художник зарядив цю картину ностальгією через міць птахів і красу російського пейзажу.