Що я дізнався про життя, прочитавши «Комора сонця» Пришвіна?

Що ж читач може дізнатися, ознайомившись з твором Пришвіна «Комора сонця»? Автор постарався вкласти в казку-бувальщину саме добре і світле почуття і це – любов. Саме воно допомагає братові і сестрі долати біди і перешкоди, що виникають на життєвому шляху. Саме це почуття дає людям силу і віру в краще, допомагає знайти себе.

Пришвін як би показує читачеві, наскільки життя швидкоплинне, як важливо радіти і цінувати кожну мить. Нікому невідомо що буде там, за поворотом, і чим закінчиться той чи інший шлях. Кожен раз, коли злість атакує серце і з близькою людиною доводиться сперечатися або сваритися, важливо вчасно зупинитися. Адже потім може статися так, що доведеться шкодувати про скоєне.

Звичайно, деколи, щоб «виграти» за життя потрібно ризикувати. Але завжди ризик виправданий? Може, іноді варто відійти від прийнятих правил або уникнути необачного вчинку? Чи варто кидати близьких і рідних людей, заради досягнення сумнівних цілей? Адже якщо нічого не вийде, саме до них доведеться повертатися.

Автор розповідає, що нікому не дається непосильних випробувань. Все те, що було послано понад, стане хорошим уроком. І яким би складним не був шлях людини, потрібно завжди вірити і сподіватися на краще. І тоді неодмінно вийде вибратися з будь-якого «Блудого болота».

У казці, брат Насті Митраша, вибрав складну дорогу. Він сподівався, що зможе зібрати багато «весняної журавлини» і вказав напрямок у бік ледве виднеющейся стежки. Він сподівався, що Настя розділить з ним цей шлях. Однак сестра не пішла за хлопчиком і вибрала свою стежку, якою вже ходили люди. Дівчинка виявилася права. Коли вона рухалася вперед, на всьому шляху їй зустрічалася кисла, але в той же час і солодка журавлина. Вона забула і про те, що Митраша швидше за все вже зголоднів, і те, що з ним може трапитися біда.

Так буває і в житті. Люди, які побачили успіх, часом забувають про близьких і рідних. Вони входять в якийсь «азарт» і не звертають уваги на знаки, які їм посилає доля. А коли раптом згадують, буває вже надто пізно.

Іноді людина повинна спробувати жити в гармонії з навколишнім середовищем, як Антипыч. Він на довго залишиться в пам’яті місцевих жителів, і в серці свого відданого друга – собаки Травички. Адже саме старий знав, у чому справжній сенс життя. І це не було банальними бажаннями бути багатим, знаменитим або мати високий чин. Немає. Його сенс життя в тому, щоб завжди залишатися чесним, справедливим і великодушним. Лише так людина по-справжньому зможе полюбити і свою роботу, і собаку, і друзів, і батьківщину, і навіть весь світ.

Доля людини в першу чергу залежить від нього самого. Деколи, щоб це зрозуміти, людям не вистачає життя. Вони не хочуть брати на себе відповідальність і звинувачують у цьому кого завгодно. Не варто спокушати долю і цього робити. Адже будь-які зміни в житті відбуваються завжди вчасно. Природа налаштована на те, щоб допомогти людині знайти себе і зрозуміти своє істинне призначення.