Що таке життєві цінності?

Життєві цінності — це такі пріоритети людини, які спрямовують його життя і характеризують його сутність.

Кожен вибирає для себе в житті ті орієнтири (цінності), які ближче йому за духом. Хтось вибирає гроші та кар’єру, хтось віддає перевагу освіті, а кому-то найважливіше сімейне щастя. Будь-яка людина має цінності, він особливо виділяє якусь сферу життя у відповідності зі своєю індивідуальністю.

Саме життєві цінності спонукають людину прийняти те або інше рішення, що впливають на вибір професії, вибір друзів і дружина.

Формування життєвих цінностей людини проходить під впливом виховання, найближчого оточення, національного менталітету. В останні роки життєві пріоритети багатьох людей зводяться до наживи, заробляння грошей. Питання про цікаву, улюблену роботу у людей майже не піднімається.

Під впливом критичних обставин може відбутися переоцінка цінностей. Так, побували на війні люди змінюють розстановку пріоритетів. Бої, втрата товаришів, смертельний ризик перевертають уявлення про цінності життя. Кар’єра, матеріальні блага відступають на задній план, стає цінним життя сама по собі з її простими радощами.

Героїня оповідання Юрія Бондарєва Надія відчуває себе нещасною без усяких на те причин, просто не бачить сенсу в житті. Її батько, який пройшов війну, щасливий просто від того, що всі члени його сім’ї знаходяться вдома, всі здорові і немає війни. Він любить свою сім’ю і готовий день і ніч працювати для її благополуччя. Надія, усвідомивши причину щастя свого батька, побачивши любов батьків до неї, перестала страждати від безглуздості життя і відчула себе набагато краще.

У житті трапляється так, що багатої людини, головною метою якого була нажива, раптом вбиває горі. Це може бути невиліковна хвороба або смерть близької людини. Коли людині вдається пережити це горе, він переоцінює життя, і метою його стає допомогу людям.

Підводячи підсумок всьому сказаному, можна відзначити, що людина не застрахований від помилок у виборі життєвих цінностей, але життя зазвичай розставляє все по своїх місцях, і через випробування людина приходить до правильним життєвим настановам.